Domů » Bleskovky » Velká rána pro fanoušky OnePlus. Model 9T se nedostane do výroby

Velká rána pro fanoušky OnePlus. Model 9T se nedostane do výroby

Čínský výrobce OnePlus se vždy primárně zaměřoval na vlajkové modely, byť se v posledních letech snaží prosadit také na poli střední třídy se svou řadou Nord. Sedět na dvou židlích zároveň je ale pro čínskou firmu zřejmě obtížné, a proto se údajně chystá změna v portfoliu.

OnePlus 9 Pro recenze
OnePlus 9T údajně nedoplní letošní řadu vlajkových lodí čínského výrobce

Vlajkové modely OnePlus tradičně doprovázely aktualizované varianty s písmenem T na konci, které sázely na špičkové parametry za rozumnou cenu. Podle informací, se kterými přišel leaker Max Jambor, je nicméně těmto „levobočkům“ nadobro konec – příprava smartphonu OnePlus 9T byla údajně ukončena.

OnePlus 9 Pro 08
Letošní vlajkové modely OnePlus mezi sebe dostupnějšího kolegu nepřivítají

Jambor bohužel nepřišel s vysvětlením, proč se OnePlus rozhodlo vzdát přípravy chytrého telefonu z populární řady. Na vině může být jak globální nedostatek čipů, tak změna strategie společnosti OnePlus a její odklon od výroby dvou vlajkových modelů ročně. Odpovědi na otázku, proč OnePlus model 9T zařízlo, se pravděpodobně nedočkáme.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Pane redaktore, máte v článku nejméně 2 nepřesnosti. Řada T nebyla odlehčená, to se tuším vede u Xiaomi. U Oneplus to byl druhý release do roka, který vylepšoval jarní telefony. K čemuž se váže i druhá nepřesnost, ve zdroji máte uvedeno, že Oneplus měl cyklus 2 vlajkové modely za rok, nikoli dvouletý cyklus jak uvádíte vy.

    • Michael Chrobok

      Dobrý den,

      máte pravdu, děkuji za upozornění. Původní text jsem již upravil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).