Domů » Bleskovky » Věděli jste, že Steve Wozniak je stále zaměstnancem Applu. Jeho plat vás dostane

Věděli jste, že Steve Wozniak je stále zaměstnancem Applu. Jeho plat vás dostane

Možná jste to nevěděli, ale spoluzakladatel Applu Steve Wozniak je stále jeho zaměstnancem. Nyní v podcastu s jednou z další známou tváří cupertinského technologického obra Guyem Kawasakim prozradil, kolik týdně bere. Pro někoho překvapivě je to prý čistého jen zhruba 50 dolarů.

NepřehlédněteSteve Wozniak: osm faktů, o kterých jste ještě neslyšeli

Je to malá částka, ale je vyplácená z loajality, protože co bych v životě mohl dělat důležitějšího? Nikdo mě nevyhodí. A já jsem měl k Applu vždy silné pouto,“ uvedl Wozniak. Řekl také, že je jediným zaměstnancem Applu, který od něj každý týden dostává výplatu již od samého začátku, tedy téměř 43 let.

Steve Wozniak
Steve Wozniak je zaměstnancem Applu už téměř 43 let

Kromě toho promluvil i o tom, jak dalšího spoluzakladatele Applu Steva Jobse motivovaly peníze a vliv. „Steve se chtěl stát důležitým, ale neměl peníze. Vždycky hledal určité způsoby, jak se v oblasti peněz posunout dál, a chtěl být v životě důležitou osobou. A toto byla jeho velká šance, protože nyní byl zakladatelem společnosti, do které se vkládaly velké peníze.

TipTakhle bydlel Steve Wozniak: dům připomínající obchod Apple i železobetonová jeskyně

Řekl též, že Jobs se krátce po založení společnosti změnil. Už prý nebyl „samý vtípek a legrace“ a v jeho hlavě byl hlavně byznys. Dodal však, že to pro něj nebylo překvapení, protože od chvíle, kdy se potkali, prý Jobs stále mluvil o lidech, kteří změnili svět, například o Shakespearovi.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).