Domů » Bleskovky » Vánoční dárek pro majitele Xiaomi Mi Band 4: konečně vyšel firmware s češtinou

Vánoční dárek pro majitele Xiaomi Mi Band 4: konečně vyšel firmware s češtinou

Majitelé fitness náramek Xiaomi Mi Band 4, dostali předčasný vánoční dárek. Nově se totiž mezi uživateli začala šířit aktualizace, která přináší dlouho očekávanou podporu našeho mateřského jazyka, a tedy i českých znaků.

Xiaomi Mi Band 4 cestina
Xiaomi Mi Band 4 konečně dostává podporu češtiny včetně diakritiky

Ačkoli se krátce po uvedení náramku do prodeje objevily různé způsoby, jak češtinu či alespoň částečnou podporu pro český jazyk do náramku dostat, vše se týkalo zbytečně složitých postupů či využívání další aplikace navíc. Před několika měsíci to už vypadalo, že oficiální čeština dorazí, nicméně naše mateřština se v náramku objevuje až v těchto dnech.

Absence českého jazyka se projevovala především v nečitelných notifikacích kvůli chybějící sadě českých znaků a nelokalizovaném menu náramku, které mohlo anglicky nehovořícím lidem činit potíže. Firmware s češtinou nese číslo 1.0.7.60 a je uvolňován ve vlnách v průběhu tohoto měsíce (nám na redakční Mi Band 4 dorazila dnes dopoledne). Před aktualizací samotného náramku nezapomeňte také na aktualizaci aplikace Mi Fit na nejnovější verzi.

Co dělat, když se čeština přepíná zpět na angličtinu?

Pokud používáte nástroj Mi Band Tools a po aktualizaci se vám čeština přepnula zpět na angličtinu, je potřeba jít do nastavení aplikace a u položky Jazyk vypnout položku „automatický jazyk náramku“ a vybrat ze seznamu češtinu. Následně spusťte oficiální aplikaci Mi Fit a proveďte synchronizaci – češtinu budete mít následně zpět.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Nie je problém ak je iphone v slovenčine ? Da sa bezproblémov nastavit čeština ? Predpokladám že tým pádom podporuje aj diakritiku takže aj “Slovenčinu”

  • nebol by som si taky isty, ine ako podporovane jazyky naramok doteraz nastavovali do angl8xtiny

  • Problém nebude, pokud ti budou psát přátelé česky. Je to jen otázka domluvy ;-)

  • Ja mam uz dva dni tuto verziu. Cestinu ukaze ak si dam cesky jazyk. So slovenskym nic.. anglictinu a makcene a dlzne nanic :) Tak ci tak pouzivam anglictinu ale skusil som.. zbytocne

  • testuj až bude slovenština a ne čeština …

  • diakritika v spravach by mala ist ale jazyk naramku bude anglictine

  • Tak náramok je v angličtine a diakritika nejde. Musel by som nastaviť češtinu v iphone. Škoda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).