Válka mezi Applem a Facebookem? Je to reálné, tvrdí uznávaný novinář

facebook meta zuckerberg 2

Velké technologické společnosti si navzájem konkurují v tolika oblastech, že není úplně jednoduché si udržet přehled, kdo se s kým nemá rád a proč. Mezi jednu z největších rivalit technologického světa patří ta mezi Applem a Googlem, kteří na sebe narážejí nejen ve výrobě softwaru, ale také hardwaru. Podle uznávaného novináře Marka Gurmana z Bloombergu se ovšem na obzoru rýsuje nové soupeření.

To se podle Gurmana bude odehrávat mezi Applem a společností Meta, pod kterou spadá největší sociální síť světa Facebook. Ačkoli není soupeření v současné době natolik hlasité jako v případě Applu a Googlu, při pozornějším pohledu můžeme najít některé třecí plochy a také potenciální místa sporu do budoucna.

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle
Apple bude konkurovat společnosti Meta především v oblasti smíšené reality

V minulosti se například Tim Cook vyjádřil v tom smyslu, že by ze svého zákazníka nikdy neudělal produkt, jak tak učinil Facebook, čímž narážel na skandál se společností Cambridge Analytica. Mark Zuckerberg se naproti tomu opřel do Applu ohledně nové funkce Tracking Transparency, která podle něj působí destruktivně na malé podniky.

Apple a Meta si budou konkurovat především na poli smíšené reality

Kde se ale podle Gurmana odehraje největší souboj, je segment headsetů pro smíšenou realitu, které budou kombinovat výhody virtuální reality s rozšířenou realitou. Pod společnost Meta spadá firma Oculus, která má bohaté zkušenosti s brýlemi pro virtuální realitu, přičemž připravuje zařízení s názvem Project Cambria, které se bude zaměřovat na smíšenou realitu. Apple údajně do tohoto segmentu taktéž připravuje vlastní řešení. V příštích letech tak pravděpodobně uvidíme novou narůstající rivalitu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku