Domů » Bleskovky » Apple začne s výrobou headsetu pro rozšířenou realitu ještě letos. Bude vyžadovat iPhone

Apple začne s výrobou headsetu pro rozšířenou realitu ještě letos. Bude vyžadovat iPhone

Šéf Apple Tim Cook Apple v nedávném rozhovoru přislíbil nové produkty, které nás údajně posadí na zadek. Mezi ně by moha patřit náhlavní souprava pro konzumaci obsahu v rozšířené realitě, se kterou Apple delší dobu koketuje. Podle analytika Ming-Chi Kua by měla být její produkce zahájena ještě letos, prodej by pak měl být zahájen někdy počátkem příštího roku.

Náhlavní souprava údajně nebude fungovat samostatně a bude ke svému provozu potřebovat spárovaný iPhone, který zajistí potřebný výkon pro zpracování dat. Dá se tak předpokládat, že namísto helmy se od Apple dočkáme lehkých brýlí vybavených displeji či promítacími hranoly ve stylu Google Glass. Vzhledem k časovému rámci by Apple mohl připravovanou novinku odhalit již na tradiční zářijové tiskové konferenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).