Domů » Bleskovky » V síti hotelů Hilton chtějí nahradit pokojové klíče chytrými telefony

V síti hotelů Hilton chtějí nahradit pokojové klíče chytrými telefony

Zapomeňte na fronty u recepce a zajistěte si vše od rezervace po check-out přímo z vašeho smartphonu, tvrdí Hilton a láká na svůj nový projekt. „Po dobu téměr sta let se naši zákazníci mohli spolehnout na prvotřídní kvalitu našich služeb. V dnešním digitálním světě to znamená poskytovat vice možností a výběru za pomocí technologie“, vysvětluje Christopher J. Nassetta, generální ředitel Hilton Worldwide.


Výběr Hotelu v aplikaci Hilton HHonors

Zatímco dnes při příchodu do hotelu nevyhnutelně zamíříte k recepci, v Hiltonu budoucnosti je takové čekání přežitek. Rezervaci i klíč k pokoji máte přeci již v kapse – ve vašem smartphonu. V pohodlí domova jste si totiž zvolili hotel a na interaktivní mapě vybrali pokoj, upravený podle vašich požadavků. Váš telefon pak samozřejmě obstará přihlášení i odhlášení z hotelu. Placení se řeší jak jinak než elektronicky – účet vám bude odeslán e-mailem.


Interaktivní výběr místnosti v aplikaci Hilton HHonors 

Analýza dat, průzkumů, a zpětná vazba 40 milionů členů Hilton HHonors jasně ukázala, že hosté si přejí více volby a kontroly nad svým pobytem“, prozradila Geraldine Calpin z Hilton Worldwide. Tolik k plánu. Technologie přihlášení a odhlášení budou nasazeny ve všech 4200 hotelech řetězce do konce letošního roku. O rok později si první zákazníci Hiltonu v USA vyzkouší odemykání smartphonem, které se do roku 2016 rozšíří celosvětově. Aplikace by měla být dostupná pro iOS a Android, Windows Phone verze zatím ohlášena nebyla.

Tomáš Mrázek

Diskuze k článku

  1. Hotelovy host (neregistrovaný)

    Genialni!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).