V síti hotelů Hilton chtějí nahradit pokojové klíče chytrými telefony

Zapomeňte na fronty u recepce a zajistěte si vše od rezervace po check-out přímo z vašeho smartphonu, tvrdí Hilton a láká na svůj nový projekt. „Po dobu téměr sta let se naši zákazníci mohli spolehnout na prvotřídní kvalitu našich služeb. V dnešním digitálním světě to znamená poskytovat vice možností a výběru za pomocí technologie“, vysvětluje Christopher J. Nassetta, generální ředitel Hilton Worldwide.


Výběr Hotelu v aplikaci Hilton HHonors

Zatímco dnes při příchodu do hotelu nevyhnutelně zamíříte k recepci, v Hiltonu budoucnosti je takové čekání přežitek. Rezervaci i klíč k pokoji máte přeci již v kapse – ve vašem smartphonu. V pohodlí domova jste si totiž zvolili hotel a na interaktivní mapě vybrali pokoj, upravený podle vašich požadavků. Váš telefon pak samozřejmě obstará přihlášení i odhlášení z hotelu. Placení se řeší jak jinak než elektronicky – účet vám bude odeslán e-mailem.


Interaktivní výběr místnosti v aplikaci Hilton HHonors 

Analýza dat, průzkumů, a zpětná vazba 40 milionů členů Hilton HHonors jasně ukázala, že hosté si přejí více volby a kontroly nad svým pobytem“, prozradila Geraldine Calpin z Hilton Worldwide. Tolik k plánu. Technologie přihlášení a odhlášení budou nasazeny ve všech 4200 hotelech řetězce do konce letošního roku. O rok později si první zákazníci Hiltonu v USA vyzkouší odemykání smartphonem, které se do roku 2016 rozšíří celosvětově. Aplikace by měla být dostupná pro iOS a Android, Windows Phone verze zatím ohlášena nebyla.

Autor článku
Tomáš Mrázek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku