Domů » Bleskovky » V Polsku otestovali Sony Xperia E4 několik měsíců před oficiálním představením

V Polsku otestovali Sony Xperia E4 několik měsíců před oficiálním představením

Polský server teleguru.pl získal předprodukční kus chystaného low-endu Sony Xperia E4 a podrobil jej recenzi. Díky tomu si tak o novince, jež má být oficiálně představena až začátkem března na veletrhu MWC, můžeme již nyní udělat poměrně dobrý obrázek.

 

Zařízení dostalo do vínku pětipalcový displej s nepříliš působivým rozlišením 540 x 960 px, polští redaktoři jej ovšem hodnotí kladně v otázce barevného podání i čitelnosti na přímém světle. Plusové body si Xperia E4 odnáší také za ergonomii, za což vděčí zaobleným tvarům a vhodně rozmístěným ovládacím prvkům.

   
Uprostřed: Označení slotu SIM1 potvrzuje variantu na dvě SIM
Vpravo: Porovnání designu a rozměrů s Xperií Z1 Compact

Hnacím motorem zařízení je čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 se čtyřmi Cortex-A7 jádry taktovanými na 1,3 GHz, který doplňuje 1GB operační paměť a 8 GB velké interní úložiště (pro uživatelská data je k dispozici asi 3,8 GB). Tato kombinace dosáhla v benchamrku AnTuTu nepříliš oslnivých 17 857 bodů a paradoxně tak zůstává o chlup za svým předchůdcem, jenž využíval čip Qualcomm Snapdragon 400.

  

Jako operační systém byl zvolen Android 4.4 KitKat, do budoucna je však očekáván update na novější 5.0 Lollipop. Optimalizace je podle všeho na solidní úrovni a telefon se zadýchává až tehdy, kdy jsou spouštěny náročné aplikace jako například Real Racing 3. Za zmínku stojí také baterie o nadprůměrné kapacitě 2500 mAh, jež vydržela přehrávat HD video s polovičním jasem a maximální hlasitostí úctyhodných devět hodin.

   

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení pět megapixelů, kvalita snímků však není zrovna oslnivá. Na druhou stranu, jedná se o předprodukční kousek a pokud Sony zapracuje na softwarové stránce věci, může se situace ve finále zlepšit. U videa v HD rozlišení se zatím objevují problémy s plynulostí a ideálně nefunguje ani přeostřování, i na tom výrobce ale do uvedení pravděpodobně ještě zapracuje. Zamrzí také absence LTE a NFC, obě položky jsou totiž den ode dne použitelnější.

   

Celou recenzi si můžete přečíst na již zmiňovaném odkazu. Je samozřejmě v polském jazyce, ten je však pro našinec poměrně srozumitelný a v případě potřeby lze samozřejmě využít služeb Google překladače. Sony Xperia E4 bude oficiálně představena začátkem března na veletrhu MWC a tehdy se dočkáme také finálních produkčních kusů, které mohou ještě přinést drobná vylepšení.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    mmm, fugly

  2. To už ale nevypadá jako Xperie, ale jako nějaká obyčejná Čína…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).