Cena:

V New Yorku masivně přibývají taxi elektromobily. Kromě Tesly vás sveze i Mustang Mach-E

mustang mach e taxi 2

Mezi newyorské taxíky přichází mladá krev. Nově budou na ulicích obyvatelé tohoto velkoměsta potkávat Fordy Mustang Mach-E ve žlutém provedení s taxikářskými polepy. Společnost Gravity Technologies, která se specializuje na flotily elektromobilů a nabíjecí systémy, plánuje provoz padesáti vozidel ve službách taxi. Kromě Mustangu Mach-E se bude jednat také o vozy Tesla Model Y.

mustang mach e taxi
Mustang Mach-E jako taxi

Podle zakladatele a generálního ředitele této firmy Moshe Cohena se jedná o ideální vozy právě pro účely taxislužby. Určitě se ale nejedná o první elektromobily ve službách newyorské taxislužby. Už v historii tam jezdily různé hybridy. V roce 2019 byla pro provoz taxislužby schválen i Tesla Model 3.

Další společností, která pracuje na velké flotile elektromobilů pro účely taxi, je firma Revel. Ta již se svými padesáti elektromobily Tesla Model Y do ulic Manhattanu vyjela, nicméně městu je stále trnem v oku, protože se jedná o další samostatnou službu, jako je Uber nebo Lyft.

V Gravity na to jdou chytřeji a své vozy nechali autorizovat newyorskou komisí pro taxislužbu a limuzíny (TLC), s městem by tak problémy být neměly. Zároveň do vozů instalují specializované kamery, které prý pracují s umělou inteligencí a sledují obličej řidiče v kombinaci s manévry vozidla pro větší bezpečnost.Tesla Model Y Jorgen Hendriksen UnsplashNepřehlédněte

Autopůjčovna si objednala sto tisíc elektromobilů, akcie Tesly opět letí do nebes

Nabíjecí síť v New Yorku není až tak široká, Gravity ale provozuje své vlastní stanice a do budoucna plánuje jejich rozšiřování i včetně rychlých nabíječek s výkonem 350 kW. Po elektromobilech poslední dobou pokukují také půjčovny vozidel. Nedávno například nadnárodní společnost Hertz objednala 100 000 vozů Tesla.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.