Autopůjčovna si objednala sto tisíc elektromobilů, akcie Tesly opět letí do nebes

Tesla Model Y Jorgen Hendriksen Unsplash

Autopůjčovna Hertz se pustila do elektrifikace portfolia svých vozů. Vybrala si Teslu a vůbec netroškaří, protože bylo objednáno 100 000 kusů nových vozů. První elektromobily Tesla Model 3 si bude možné v půjčovnách Hertz v USA i Evropě vypůjčit už na začátku listopadu.

Takovéto ambiciózní prohlášení se samozřejmě neobešlo bez odezvy a akcie Tesly včera překročily hranici 1 000 USD. Zároveň Tesla dosáhla tržní kapitalizace 1 bilion USD, takže se zařadila mezi Apple, Amazon nebo Microsoft.

Zpráva o nákupu takového množství elektromobilů byla publikována prostřednictvím agentury Bloomberg. Zároveň se jedná patrně o největší objednávku elektromobilů v historii. I mimo tento úspěch se ale Tesla v posledních měsících dostává na přední příčky žebříčků prodejnosti v Evropě.

Zákazníci, kteří si v budoucnosti vypůjčí Teslu právě u půjčovny Hertz, budou mít k dispozici kompletní síť 3000 dobíjecích stanic Supercharger napříč USA i Evropou. Hertz zároveň slibuje, že tuto síť doplní i vlastními dobíjecími stanicemi, které plánuje brzy začít instalovat.

Společnost Hertz se v loňském roce potýkala s velkými problémy, a ačkoliv jí hrozil bankrot, na poslední chvíli ji zachránily obří investice. Nyní je v plánu kompletní elektrifikace vozového parku, který čítá na půl milionu osobních automobilů i dodávek. Aktuální objednávka vozů Tesla je tedy jen prvním krokem v rámci dlouhodobější strategie.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku