Domů » Bleskovky » Autopůjčovna si objednala sto tisíc elektromobilů, akcie Tesly opět letí do nebes

Autopůjčovna si objednala sto tisíc elektromobilů, akcie Tesly opět letí do nebes

Autopůjčovna Hertz se pustila do elektrifikace portfolia svých vozů. Vybrala si Teslu a vůbec netroškaří, protože bylo objednáno 100 000 kusů nových vozů. První elektromobily Tesla Model 3 si bude možné v půjčovnách Hertz v USA i Evropě vypůjčit už na začátku listopadu.

Tesla Model Y Jorgen Hendriksen Unsplash

Takovéto ambiciózní prohlášení se samozřejmě neobešlo bez odezvy a akcie Tesly včera překročily hranici 1 000 USD. Zároveň Tesla dosáhla tržní kapitalizace 1 bilion USD, takže se zařadila mezi Apple, Amazon nebo Microsoft.

Zpráva o nákupu takového množství elektromobilů byla publikována prostřednictvím agentury Bloomberg. Zároveň se jedná patrně o největší objednávku elektromobilů v historii. I mimo tento úspěch se ale Tesla v posledních měsících dostává na přední příčky žebříčků prodejnosti v Evropě.

Zákazníci, kteří si v budoucnosti vypůjčí Teslu právě u půjčovny Hertz, budou mít k dispozici kompletní síť 3000 dobíjecích stanic Supercharger napříč USA i Evropou. Hertz zároveň slibuje, že tuto síť doplní i vlastními dobíjecími stanicemi, které plánuje brzy začít instalovat.

Společnost Hertz se v loňském roce potýkala s velkými problémy, a ačkoliv jí hrozil bankrot, na poslední chvíli ji zachránily obří investice. Nyní je v plánu kompletní elektrifikace vozového parku, který čítá na půl milionu osobních automobilů i dodávek. Aktuální objednávka vozů Tesla je tedy jen prvním krokem v rámci dlouhodobější strategie.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Ad „I mimo tento úspěch se ale Tesla v posledních měsících dostává na přední příčky žebříčků prodejnosti v Evropě“ by bylo dobre si zjistit jak to je napr tuto

    [odkaz]

    • Si myslíš, že tady si dělají autoři nějakou rešerši? Převezme se novinka, přeloží se, uvede se zdroj a hotovo. A zdejší elektrofandové jsou spokojeni, jak se elektrovozům daří.

    • Co mají dokazovat ty subjektivní bláboly?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).