Domů » Bleskovky » V Číně mají speciální chodník vyhrazený pro náruživé uživatele chytrých telefonů

V Číně mají speciální chodník vyhrazený pro náruživé uživatele chytrých telefonů

Potkávat na ulicích osoby, které neustále sledují displej svého smartphonu není nic neobvyklého. Já sám telefon při chození po městě aktivně využívám a několikrát už jsem si za to vysloužil přátelskou srážku se značkou nebo jinou překážkou, kterou jsem kvůli urputnému soustředění na obsah v telefonu přehlédl (tímto zdravím plastovou popelnici v Praze na Florenci). V čínském městě Čchung-čching, jež má těměr 30 milionů obyvatel, se rozhodli přijít s poměrně originálním řešením, které si klade za cíl podobné nehody minimalizovat.


Po které polovině chodníku byste se vydali vy?

Na jedné z ulic totiž na zkoušku vedle pruhu pro běžné chodce přibyl ještě jeden speciální koridor, který je určený právě pro náruživé uživatele chytrých telefonů. Mezi obyvateli se tato ulice ihned stala velmi populární a dá se očekávat, že se stane také oblíbeným cílem turistů. Teď se tomu možná smějeme, ale kdo ví – třeba se jednou podobné pruhy pro náruživé SMS a Facebook maniaky stanou běžnou součástí měst.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Ty Číňani mají občas neskutečné megalomanské nápady, no ale když jich je 1,5 miliardy, tak to asi jinak nejde. :-)

 2. No jo. Číňani, vždy kopíruji :) [odkaz]

 3. kuba77 (neregistrovaný)

  V ČR by to nemělo smysl, stejně by se našel nějaký cyklista, který by to tím koridorem vklidu vzal.

  • JJ, tak jako to berou pěšáci klidně vyhrazenou cyklostezkou… Pokud možno s nataženým vodítkem od nějakého čokla.

   A na silnici člověku jde taky o hubu, protože pěšáci jak neslyší auto, tak ti tam klidně vlezou jak stádo (i přes kouknutí). Fakt se děsím doby elektro automobilů…., to se zase vybije optimistů:)

  • albru123 (neregistrovaný)

   Neboj, elektromobily budou muset zřejmě generovat nějaký zvuk, ať chodci aspoň slyší, když už nevidí. Alespoň se o tom mluví.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).