Domů » Bleskovky » Uzavře se manželství Nokie s Microsoftem již tento týden?

Uzavře se manželství Nokie s Microsoftem již tento týden?

Oficiální potvrzení o tom, že Microsoft kupuje divizi „Zařízení a služby“ od finské Nokie za 7,17 miliard USD přišlo na svět v říjnu loňského roku. Od té doby uběhlo hodně vody, za tu dobu obě společnosti nelenily a podnikaly nezbytné kroky k tomu, aby se obchod mohl uskutečnit co nejdříve. Nejprve dohodu o prodeji schválili akcionáři Nokie, po té dostala požehnání od amerického mininsterstva spravedlnosti, Evropské Unie a také od indického regulačního úřadu. Podle tiskové zprávy Nokie z minulého týdne to vypadá, že obchod je na spadnutí. Dozvíme se více již tento týden?

 

V tiskové zprávě Nokia uvádí, že finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku, respektive za celý loňský rok, budou oznámeny ve čtvrtek 23. ledna v 15:00 finského času. Klíčovou informací je především zpráva o tom, že výsledky budou členěny do nového formátu. Výsledky divize „Zařízení a služby“ budou zapsány ve zvláštním seznamu „ukončená činnost“, v seznamu pokračujících činností zůstanou zapsány služby Solutions & Networks (NSN), mapové a navigační služby HERE a služby pod hlavičkou Advanced Technologies.

  

Podle tohoto sdělení se dá usuzovat, že výsledky mobilní divize budou zveřejněny ve finanční zprávě Nokie naposledy a do příštího čtvrtletí zřejmě nebudou zahrnuty vůbec. V následujících měsících si tak patrně Nokia a Microsoft řeknou své ano. Jak tomu nakonec bude se dozvíme nejspíše již tento čtvrtek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. A pod jakou značkou se tedy budou dnešní Nokie prodávat? Nokia/Microsoft/Xphone One?

  • Tak zrejme to ostane dalej Nokia

  • vlada (neregistrovaný)

   Vydane budou dal Nokia a nove Microsoft.

  • Jakub Karásek

   Greg Sullivan v nedávném rozhovoru přinesl informaci, že Microsoft bude mít licenci na název Nokia, čili o názvu se zřejmě ještě jedná. Pokud ji Microsoft získá, dá se předpokládat, že ji bude používat po nějaké přechodné období ve spojení s vlastní značkou, aby si uživatelé zvykli a poté ji umlčí zcela

  • Značka samotná je nejméně důležitá věc. Bohužel často rozhoduje. Já jsem (asi jeden z mála), co se budou více zajímat o to, jakou kvalitu ty výrobky budou mít, než jak se budou jmenovat.

  • Já bych řekl, že se bude jmenovat čistě Lumia. Lidi to pochopí, že to jsou vlastně pořád ty samé telefony, jen čistě se značkou Lumia. :)

  • mceza jeste ze te mame, jako osamoceny rytir se bijes za kvalitu :-D

 2. ... (neregistrovaný)

  To je pohreb a nie svadba -_-

  • Přesně tak, chtěl jsem napsat totéž. Totéž se málem Microsoftu podařilo i u dřívějšího „spolupracovníka“ – Yahoo. MS prostě Nokii vysál a zbytek odhodil.

  • Nebýt MS, už by možná ani žádná Nokia nebyla. Rozhodně ne tak oblíbenou značkou, jako se z ní stala během tak krátké doby dnes.

  • Stala se z ni tak oblibena znacka az.. Risto Siilasmaa: „this transaction is the best path forward for Nokia and its shareholders“ [odkaz] :-D

  • A co? :)

   To neznamená, že Nokia není oblíbená. Windows Phone je nejrychleji se zatím prodávajícím OS na mobilech, v mnoha zemích včetně české republiky je druhým nejpoužívanějším a vděčí za to hlavně Nokii, na kterou majitelé, když se jich zeptáte, nedají dopustit. :)

 3. Jozs (neregistrovaný)

  Já jen doufám,že s Nokií nebude Microsoft kálet na Evropu jako doposud. Ta jejich slavná Amerika jim to nežere,ale hlavně,že na nás kašlou. To Nokia byla trochu jinde,tak snad se to bude odvíjet od Nokie.

  • Microsoft ser…na Europu, tak či tak. Snáď to neprenesie aj na Nokiu.

  • WTF (neregistrovaný)

   možno keď tam bude Elop, tak nie, kto vie

  • Jestli tam bude Elop, tak za par let se Microsoftu v ucetnictvi najednou objevi miliardovy odpis jako s aQuantive. Elop ukol splnil a meli by mu co nejdriv sebrat vsechny kompetence. Ve vlastnim zajmu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).