Domů » Bleskovky » Uzavře se manželství Nokie s Microsoftem již tento týden?

Uzavře se manželství Nokie s Microsoftem již tento týden?

Oficiální potvrzení o tom, že Microsoft kupuje divizi „Zařízení a služby“ od finské Nokie za 7,17 miliard USD přišlo na svět v říjnu loňského roku. Od té doby uběhlo hodně vody, za tu dobu obě společnosti nelenily a podnikaly nezbytné kroky k tomu, aby se obchod mohl uskutečnit co nejdříve. Nejprve dohodu o prodeji schválili akcionáři Nokie, po té dostala požehnání od amerického mininsterstva spravedlnosti, Evropské Unie a také od indického regulačního úřadu. Podle tiskové zprávy Nokie z minulého týdne to vypadá, že obchod je na spadnutí. Dozvíme se více již tento týden?

 

V tiskové zprávě Nokia uvádí, že finanční výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku, respektive za celý loňský rok, budou oznámeny ve čtvrtek 23. ledna v 15:00 finského času. Klíčovou informací je především zpráva o tom, že výsledky budou členěny do nového formátu. Výsledky divize „Zařízení a služby“ budou zapsány ve zvláštním seznamu „ukončená činnost“, v seznamu pokračujících činností zůstanou zapsány služby Solutions & Networks (NSN), mapové a navigační služby HERE a služby pod hlavičkou Advanced Technologies.

  

Podle tohoto sdělení se dá usuzovat, že výsledky mobilní divize budou zveřejněny ve finanční zprávě Nokie naposledy a do příštího čtvrtletí zřejmě nebudou zahrnuty vůbec. V následujících měsících si tak patrně Nokia a Microsoft řeknou své ano. Jak tomu nakonec bude se dozvíme nejspíše již tento čtvrtek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments