Už žádné mazání aplikací. Android 13 nabídne skvělou novinku

black android smartphone on brown wooden table

Přesně před měsícem vyšlo první vývojářské preview Androidu 13. Zatím obsahuje pouze několik drobných vylepšení, které nejprve musí vzít do svých rukou vývojáři aplikací, aby z nich pak mohl profitovat koncový uživatel. Jednou z takových novinek je i čerstvě oznámená podpora pro archivaci aplikací.

Aplikace již nebude nutné odinstalovávat

Archivace aplikací bude jednou z možností, jak na úložišti telefonu uvolnit místo. Oproti klasickému smazání bude mít toto řešení výhodu v tom, že budou odstraněna pouze obecná data aplikace, zatímco vaše nastavení a uživatelská data zůstanou zachována. Aplikaci nebo hru tak bude možné kdykoliv znovu „vytáhnout“ z archivu a používat jako dříve. Nevýhodou tohoto řešení je, že oproti smazání bude úspora místa menší – Google slibuje zhruba 60 procent velikosti aplikace.

Archivace bude dobrovolná, avšak systém vám možná čas od času nabídne seznam aplikací, které nebyly delší dobu používány a které jsou pro archivaci vhodné.zadní fotoaparát chytrého telefonuNepřehlédněte

Android 13 dostane užitečnou novinku. iPhony ji mají roky

Aby byla aplikace „archivovatelná“, musí každopádně podstoupit úpravu ze strany vývojářů. Ti nyní budou mít nějaký čas se s novinkou seznámit. Její nasazení do praxe je plánováno na konec tohoto roku, tedy pravděpodobně dorazí s ostrou verzí Androidu 13.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku