Android 13 dostane užitečnou novinku. iPhony ji mají roky

zadní fotoaparát chytrého telefonu

Mobilní operační systémy lze v současné době označit za prakticky hotový software. Nové verze už nepřináší tak radikální změny ani novinky jako v minulosti. Místo toho se zaměřují na zlepšení plynulosti a uživatelského zážitku. Tu a tam přijde nějaká nová funkce, ale většinou se jedná o drobnosti. Nezřídka se také stane, že se jeden operační systém „inspiruje“ u svého konkurenta.

Android 13 nabídne nastavení intenzity svítilny

V posledních letech se výrazněji inspiroval především iOS u svého odvěkého rivala Androidu, například u notifikační lišty či widgetů. V další velké aktualizaci by to nicméně mělo být obráceně – Android si má vypůjčit funkci, kterou iPhony disponují už roky. Podle posledních informací se v Androidu 13 nachází dvě nová API „getTorchStrengthLevel“ a „turnOnTorchWithStrengthLevel“, která se mají starat o nastavení intenzity svítilny. V předchozích verzích se totiž nachází pouze „setTorchMode“, které ovlivňuje pouze zapnutí a vypnutí.

telefon se zapnutou svítilnou
Nastavitelná intenzita svítilny bude jednou z nových funkcí Androidu 13

Aktuálně proto většina telefonů s Androidem umožňuje využít LED typicky umístěnou na zádech pouze v polohách zapnuto a vypnuto. Výjimkou jsou některé chytré telefony od Samsungu, kterým nadstavba One UI umožňuje nastavit intenzitu svítilny přesně dle požadavků uživatele. Pro příští verzi Androidu tak bude nastavitelná intenzita svítilny samozřejmostí, tedy pokud to pochopitelně hardware konkrétního zařízení umožní.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku