Cena:

Už se to blíží: Nový iPhone bude představen 10. září (oživeno)

Aktualizováno 12. srpna v 19:10

Včerejší informaci, kterou publikoval server AllThingsD, dnes potvrdil další důvěryhodný zdroj – Jim Dalrymple ze serveru LoopInsight.com (The Loop); na tuto skutečnost před několika okamžiky upozornil Jablickar.cz. Jim patří mezi jedny z nejlépe informovaných novinářů ohledně novinek jablečného giganta. Je tedy téměř stoprocentní, že se nového iPhone dočkáme 10. září, tento termín by snad měl v následujících dnech potvrdit i samotný Apple.


Údajná fotografie maket iPhone 5S a iPhone 5C

Otázkou zůstává, zda se podle tradice dočkáme pouze jednoho telefonu, nebo Apple poprvé v historii představí hned dvě varianty iPhonu – spekuluje se totiž o klasickém nástupci s označením iPhone 5S a pak také o levnější variantě iPhone 5C (více informací), který by měl být navíc být dostupný v několika barevných variantách.

Původní text

Server AllThingsD, který můžeme považovat za velice důvěryhodný zdroj informací, publikoval zprávu o tom, že nový iPhone by měl být představen v úterý 10. září. Už delší dobu se spekuluje o tom, že bychom se kromě nové generace jablečného telefonu, který naváže na loňský iPhone 5, měli dočkat také levnější varianty. Právě v segmentu levných telefonů, kde jasně dominuje Android, zatím Apple nemá žádného zástupce, proto se není čemu divit, že si chce také ukousnout část tržního podílu.

Pokud Apple dodrží stejné termíny jako v minulých letech, měly by se první recenze objevit 17. září a samotný prodej by mohl začít 20. září.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.