Úterní překvapení? Apple se údajně chystá odhalit levné chytré hodinky

Příští týden v úterý od 19:00 našeho času Apple na online akci s názvem „Time Flies“ představí novou generaci chytrých hodinek Apple Watch Series 6 a nový iPad Air. Naopak iPhonů se na této akci nedočkáme. Nově ale na světlo světa prosákly informace o odlehčené a podstatně levnější variantě chytrých hodinek Apple Watch.

Apple několik let zcela dominuje trhu s chytrými hodinkami a představení cenově dostupného modelu, stejně jako v případě letošního iPhone SE, by jeho pozici mohlo ještě více upevnit. Důvěryhodný leaker Jon Prosser na twitteru zveřejnil první informace.

Apple Watch Series 4 video
Apple Watch Series 4 (ilustrační obrázek)

Apple Watch SE by měly vycházet z designu Apple Watch Series 4. Hnacím motorem má být čip Apple M9 a ve výbavě údajně bude chybět ECG i Always-on displej, naopak GPS přítomna bude. Vyrábět se mají ve 40mm a 44mm variantě (původní tweet, ve kterém Jon uvádí 42mm v reakci opravil na 44mm), a to jak ve Wi-Fi verzi, tak s eSIM.

Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici, nicméně do diskuze nám můžete napsat, jaká by podle vás byla ideální cena „levných“ Apple Watch SE?

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku