Domů » Bleskovky » USA žalují Qualcomm. S výpovědí paradoxně žádají o pomoc Huawei

USA žalují Qualcomm. S výpovědí paradoxně žádají o pomoc Huawei

Po obvinění, že Huawei představuje hrozbu pro národní bezpečnost Spojených států. Po výzvě, aby spojenecké země přestaly používat síťové vybavení od čínského výrobce. Po zákazu používání produktů značky Huawei na amerických vojenských základnách… čelí čínský výrobce Huawei na americkém trhu velkým překážkám. Nyní se však paradoxně obě strany spojí v boji proti výrobci čipsetů Qualcommu.

spoluprace soud ruce

Amerika žádá ve sporu s Qualcommem o pomoc Huawei

Americká Federal Trade Commission (FTC) se snaží přesvědčit soud, že společnost Qualcomm svým počínáním vytvářela na trhu monopol, a to způsobem, jakým licencovala své patenty. Zástupci společností Huawei a Lenovo shodně vypověděli, že jim Qualcomm vyhrožoval zastavením dodávek čipsetů, pokud přestanou platit licenční poplatky.

Rok 2018 byl pro Huawei rekordní. Bezpečnostní hrozbu společnost vyvrací

V soudní síni se objevilo video, na kterém hlavní právní zástupce Huawei Nanfen Yu popisuje, že Qualcomm v roce 2013 vyhrožoval, že přeruší dodávku čipsetů, pokud čínský výrobce telefonů neprodlouží licenční smlouvu. Qualcomm se braní, že dodávku čipsetů pro Lenovo a Huawei nikdy nezadržoval, a to ani ve chvíli, kdy probíhalo vyjednávání o nových smluvních podmínkách. Pokud by FTC u soudu uspěla, Qualcomm by musel v licencování svých produktů udělat razantní změny.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

9 komentářů

 1. USA nebo Apple po zakázání prodejů v Německu atd.. :-D

  • Člověče, co vy máte za školu, že musíte mít ke všemu názor?

  • Nevím jakou má školu, ale tohle napsal celkem výstižně

  • Jirka vystudoval vysokou skolu zivota prece!

  • Ty nevíš, že potřebu se ke všemu vyjadřovat mají především lidi, kteří většinou s odřenýma ušima vystudovali střední školu, ale myslí si, že sežrali všechnu moudrost? ;)

  • Za vším stojí Apple, že? Ty se ve dnech musíš hodně nudit chlapče :DDD

 2. Paráda snad se dockame Snapa u Samsungu u nas a ne shit Exynos

 3. Tohle je jak u blbečků na dvoře. U Federal Trade Commissionse asi fakt pomátli. Je asi jasné, že Huawei se bude snažit Qualcomm poškodit co jevíc už jen z toho důvodu, že je to americká firma a tudíž to bude jistého druhu odveta. Zub za zub. Jak si FTC ověří důvěryhodnost výpovědí?

  • Karel Endler

   Proč FTC? To je přece práce soudu. Záleží na něm, čemu uvěří.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).