Domů » Bleskovky » USA žalují Qualcomm. S výpovědí paradoxně žádají o pomoc Huawei

USA žalují Qualcomm. S výpovědí paradoxně žádají o pomoc Huawei

Po obvinění, že Huawei představuje hrozbu pro národní bezpečnost Spojených států. Po výzvě, aby spojenecké země přestaly používat síťové vybavení od čínského výrobce. Po zákazu používání produktů značky Huawei na amerických vojenských základnách… čelí čínský výrobce Huawei na americkém trhu velkým překážkám. Nyní se však paradoxně obě strany spojí v boji proti výrobci čipsetů Qualcommu.

spoluprace soud ruce

Amerika žádá ve sporu s Qualcommem o pomoc Huawei

Americká Federal Trade Commission (FTC) se snaží přesvědčit soud, že společnost Qualcomm svým počínáním vytvářela na trhu monopol, a to způsobem, jakým licencovala své patenty. Zástupci společností Huawei a Lenovo shodně vypověděli, že jim Qualcomm vyhrožoval zastavením dodávek čipsetů, pokud přestanou platit licenční poplatky.

Rok 2018 byl pro Huawei rekordní. Bezpečnostní hrozbu společnost vyvrací

V soudní síni se objevilo video, na kterém hlavní právní zástupce Huawei Nanfen Yu popisuje, že Qualcomm v roce 2013 vyhrožoval, že přeruší dodávku čipsetů, pokud čínský výrobce telefonů neprodlouží licenční smlouvu. Qualcomm se braní, že dodávku čipsetů pro Lenovo a Huawei nikdy nezadržoval, a to ani ve chvíli, kdy probíhalo vyjednávání o nových smluvních podmínkách. Pokud by FTC u soudu uspěla, Qualcomm by musel v licencování svých produktů udělat razantní změny.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments