Domů » Bleskovky » Upravený obrázek místo autentické fotky? Huawei prý podvádí s Měsíčním režimem (oživeno)

Upravený obrázek místo autentické fotky? Huawei prý podvádí s Měsíčním režimem (oživeno)

Jeden z nejlepších fotomobilů současnosti, vlajkovou loď společnosti Huawei, model P30 Pro, sužuje nová kauza týkající se právě velmi dobře hodnoceného fotoaparátu.

Aktualizováno ve 14:00: Podle reakcí a zpráv na zahraničních serverech a komunitním fóru XDA-Developers to vypadá, že si Wang Yue celou kauzu vymyslel a Huawei k sestavení finální fotografie Měsíce žádné porovnání s obrázky nepoužívá.

Pokračování původního článku

Ten v rámci detekce scén umělou inteligencí obsahuje speciální „Měsíční režim“, který slibuje vyfocení Měsíce bez jakéhokoli externího příslušenství, jako je například stativ, ve velmi slušné kvalitě a pouze za použití teleobjektivu a algoritmu umělé inteligence.

Huawei P30 Pro Moon Mode
Tenhle snímek Měsíce pořídili přímo v Huawei s jejich vlajkovým modelem P30 Pro

Na fotce výše, kterou pořídili přímo v Huawei, je sice měsíc trochu rozmazaný, nicméně i tak se jedná o poměrně úctyhodný snímek. Praxe je nicméně trochu odlišná – podle testů Wanga Yue není výsledkem fotka příliš autentická, ale jde spíše snímek, na němž byly některé části Měsíce nahrazeny již existujícími záběry z interní databáze. Jinými slovy, takto pořízená fotografie nebude tak docela vaše, ale půjde o kombinaci cizích fotek a naklíčování do vašeho záběru.

P30 moon mode
Wang Yue upozorňuje, že fotografie Měsíce pořízená na Huawei P30 Pro není příliš autentická a software ji „skládá“ z dalších snímků Měsíce, které má v databázi.

Huawei jakékoli nahrazování fotek popírá

Wang Yue ve svém zjištění odhaluje, že Huawei tak trochu podvádí a a výsledný snímek Měsíce vám „sestaví“ s využitím jiných fotografií, které má software v databázi. V oficiálním vyjádření čínského giganta ale stojí, že „Měsíční režim pomáhá fotografie vylepšovat s využitím strojového učení, ale v žádném případě je nenahrazuje.“ Jinými slovy, nic takového, na co upozornil Wang Yue, se podle vyjádření Huawei neděje.

Společnost dále zmiňuje, že „nahrazení fotografie jinou je nerealistické vzhledem k tomu, že by umělá inteligence, která je celkem schopna rozpoznat více než 1300 typů scén, potřebovala veliké množství volné paměti.“

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

90 komentářů

 1. …„nahrazení fotografie jinou je nerealistické…“ no zrovna u Měsíce, který je v úplňku, to nerealistické není vůbec. Měsíc je k Zemi přivrácený stále stejnou stranou, takže se scéna při jasné obloze liší leda úhlovou velikostí objektu, závislé na aktuální vzdálenosti těles. S tím už si AI jistě poradit umí … :-P

 2. No, jelikož jsem měsíc zkoušel fotit s Mate 20 pro a dopadlo to takto: [odkaz]
  a Huawei P30 pro má v kombinaci s digitálním a 5x optickým o dost lepší schopnost přiblížit, tak nevidím důvod proč by měl Huawei podvádět ?

  • Určitě ? Bože ty jsi hnup fakt, určitě bude 8mpx fotocip fotit lépe snímky na největší vzdálenost se zoomem napřed si nastuduj focení a pak tu dělej závěry.

  • Co to meleš? Fotka kterou jsem tady dal je focena mnou na M20pro. Využita byla data z 3x optického přiblížení (objektivu) a z hlavního snímače (hybridní zoom) 10x.

   No a P30 pro má 5x optický a hybridní umí až 50.
   Navic moje fotka byla focena když byl měsíc relativně ,, daleko,, takže fotka měsíce z P30pro by byla už jen díky schopnostem přiblížit že stejného místa jako jsem fotil já o dost lepší a to už nemluvím o tom, že na celé zemi najdeš místo, kde je měsíc blíže a tohle určitě udělali u Huawei. Samozřejmě měsíc z kteréhokoliv místa na zemi stejně nevyfotis. A co to meleš o 8MPx?

  • Tady borec fotil měsíc a to určitě neměl nejlepší místo na zemi ?
   [odkaz]

  • Další a to bude asi stačít. Teď už si představ lepší místo pro focení měsíce na zemi [odkaz]

  • Ty jsi tak neskutečně tupej xzeite, to je hrozný. Když to nechápeš, tak to nekomentuj.

  • to Martin: …Boha bych hňupem nenazýval, to by se ti taky nemuselo vyplatit….

  • Co nemám chápat? Že píše cypoviny? Já na rozdíl od něj vím, co zvládne Mate 20 pro na čisté 3x opticke přiblížení a co zvládne na 5x hybridní.
   P30 pro je pak na focení teleobjektivem, resp. při použití hybridního ještě lepší. Fotografie měsíce od uživatelů hovoří za vše.

  • Xzeit, nechcem ti kaziť tvoje myšlienky, ale P30 Pro nemá hybridný 50 násobný zoom. P30 Pro má 5x optický, 10x hybridný (ešte použiteľný) a 50x DIGITÁLNY zoom (nepoužiteľný, len marketingové lákadlo).

  • Ne. Huawei P30 pro má 5x optický zoom a 10x hybridní, který zachová hodně solidní kvalitu. 50x je taky hybrid, použije data z teleobjektivu a z hlavního snímače a jak píšeš, kvalitativně už to není ono. Čím víc nad těch 10x tím horší kvalita.

  • Xzeit, nedám sa k tým, ktorí na teba niekedy útočia možno právom, veľakrát aj bezdôvodne. Mne je to všetko jedno. Píšem len fakty. Huawei P30 Pro má presne 4,63x optický zoom, lenže pre marketing znie lepšie 5x optický. Potom má 10x hybridný, t.j. kombinácia AI dopočítavania + telefoto + 40MPx a potom má 50x digitálny, ktorý možno technicky funguje tiež aspoň čiastočne „hybridne“, ale jednak nepoužíva ten istý algoritmus a všeobecný postup ako pri tom 10x hybridnom a jednak sa tak nenazýva. Nenájdeš to ani oficiálnom webe (tam nenájdeš ani info o tej skutočnej optickej hodnote) a nenájdeš to ani na iných weboch, všade je 50x digital zoom a to neriešim teraz vo svetovom ponímaní zanedbateľné české alebo slovenské weby ale xy zahraničných. Samozrejme zbytočne sa tu budeme hádať o toto číslo, keďže platí to, čo si napísal v reakcii na môj koment, že čokoľvek na 10x je zbytočné, ako som už potvrdil aj ja. Je to len marketing, na ktorý skočia hlupáci.

  • Ono aj ten hybridný 10x nie je realita, nakoľko je tam to AI dopočítavanie, ale už len ten samotný skutočný optický je niečo, čo konkurencia zatiaľ nemá… aj keď je záhadou, že Oppo to ohlásilo ďaleko pred Huawei a keďže všetci vieme, že najväčšie kopírky sveta sú práve Huawei a Xiaomi, tak si myslím, že to nebude čisto ich výmysel a mohla v tom byť štipka slušnej priemyselnej špionáže u Oppa. Ale to je v podstate mne ako spotrebiteľovi šuma fuk, keďže mňa zaujíma, či to funguje a je mi jedno, či to niekto niekomu „potiahol“. Pre mňa osobne by bola tohtoročná topka Galaxy S10e, keby mal aspoň ten telefoto ako dvaja väčší bratia. Dokonalé rozmery, skvelý displej, váha, výkon (srať na Antutu a naháňačky za ničnehovoriacimi číslami). V niečom vyniká Apple, v niečom Samsung, v niečom Huawei. Ani jeden z týchto mobilov nie je bezchybný, na každom nájdem plusy aj mínusy. Vlastniť všetky nepotrebujem, nepoužíval by som ich. Tak pravdepodobne pôjdem do S10 klasickej. Predný foťák sa dá zniesť, nebije tak do očí ako pri S10+, rozdiel medzi 2x zoom a 4,63x zoom oželiem v prospech ďaleko lepšieho videa u S10 oproti P30 Pro, počet aktualizácii v dobe nad dva roky používania mi je ukradnutý, keďže mobil kupujem raz za 1,5-2 roky klasika v podobe výraznejšej evolúcie mobilov a porovnania nočných foto sú mi ukradnuté, nakoľko všetky mobily fotia na hovno v neprirodzených farbách a osvetleniach, ktoré v skutočnosti v tom slabom osvetlení nie sú. Robiť deň z noci môže zaujímať pár ľudí ale využiť to využije fakt že len menšina a čakať od nočných foto od mobilov s „diódkou“ zázraky, to môže len hlupák. Nie som profi fotograf, takže uprednostňujem môj vlastný názor a vkus na vzhľad výslednej foto a nie „špecialistov“ z DXYZoMarku. Takže toľko. Nejako som sa rozpísal a zbytočne… :)

  • Ono aj ten hybridný 10x nie je realita, nakoľko je tam to AI dopočítavanie, ale už len ten samotný skutočný optický je niečo, čo konkurencia zatiaľ nemá… aj keď je záhadou, že Oppo to ohlásilo ďaleko pred Huawei a keďže všetci vieme, že najväčšie kopírky sveta sú práve Huawei a Xiaomi, tak si myslím, že to nebude čisto ich výmysel a mohla v tom byť štipka slušnej priemyselnej špionáže u Oppa. Ale to je v podstate mne ako spotrebiteľovi šuma fuk, keďže mňa zaujíma, či to funguje a je mi jedno, či to niekto niekomu „potiahol“. Pre mňa osobne by bola tohtoročná topka Galaxy S10e, keby mal aspoň ten telefoto ako dvaja väčší bratia. Dokonalé rozmery, skvelý displej, váha, výkon (srať na Antutu a naháňačky za ničnehovoriacimi číslami).

  • V niečom vyniká Apple, v niečom Samsung, v niečom Huawei. Ani jeden z týchto mobilov nie je bezchybný, na každom nájdem plusy aj mínusy. Vlastniť všetky nepotrebujem, nepoužíval by som ich. Tak pravdepodobne pôjdem do S10 klasickej. Predný foťák sa dá zniesť, nebije tak do očí ako pri S10+, rozdiel medzi 2x zoom a 4,63x zoom oželiem v prospech ďaleko lepšieho videa u S10 oproti P30 Pro, počet aktualizácii v dobe nad dva roky používania mi je ukradnutý, keďže mobil kupujem raz za 1,5-2 roky klasika v podobe výraznejšej evolúcie mobilov a porovnania nočných foto sú mi ukradnuté, nakoľko všetky mobily fotia na hovno v neprirodzených farbách a osvetleniach, ktoré v skutočnosti v tom slabom osvetlení nie sú. Robiť deň z noci môže zaujímať pár ľudí ale využiť to využije fakt že len menšina a čakať od nočných foto od mobilov s „diódkou“ zázraky, to môže len hlupák. Nie som profi fotograf, takže uprednostňujem môj vlastný názor a vkus na vzhľad výslednej foto a nie „špecialistov“ z DXYZoMarku. Takže toľko. Nejako som sa rozpísal a zbytočne… :)

  • V niečom vyniká Apple, v niečom Samsung, v niečom Huawei. Ani jeden z týchto mobilov nie je bezchybný, na každom nájdem plusy aj mínusy. Pravdepodobne pôjdem do S10 klasickej, po dvoch mesiacoch už je na trhu overená, cena klesla. Predný foťák sa dá zniesť, nebije tak do očí ako pri S10+, 4,63x zoom oželiem v prospech lepšieho videa u S10, počet aktualizácii mi je ukradnutý, keďže mobil kupujem raz za 1,5-2 roky a porovnania nočných foto sú mi ukradnuté, nakoľko všetky mobily fotia na hov no v neprirodzených farbách a osvetleniach, ktoré v skutočnosti v tom slabom osvetlení nie sú. Robiť deň z noci môže zaujímať pár ľudí ale využiť to využije fakt že len menšina a čakať od nočných foto od mobilov s „diódkou“ zázraky, to môže len hlupák. Nie som profi fotograf, takže uprednostňujem môj vlastný názor a vkus na vzhľad výslednej foto a nie „špecialistov“ z DXYZoMarku. Takže toľko. Nejako som sa rozpísal a zbytočne… :)

  • Ale ne zbytečně, normálně diskutujes a ne jako někteří exoti tady. Ano, přesně je to 4,63.. 125/27,. Asi by byla blbost psát 4,63 optický ?. Je to zaokrouhlene. I mate 20 pro ma 80/27.

   Nenazyva se hybridnim, to bude asi proto, že ten 10x hybridní je ještě použitelný. Nevím. Já zkoušel fotografie s 3x 5x na mate 20 pro a je tam kousek rozdíl. Třeba nějaký text na nějaké tabuli je lépe čitelný. Pozor, za dobrého světla.

   Takhle, Huawei udělal z fotoaparátu s třemi objektivy něco víc, než ostatní. Tam kde se ostatní zasekli na 2x ohniskové vzdálenosti teleobjektivu oproti hlavnímu snímači, tam Huawei vytasil 4,63 s kterým se dá vyfotit s rezervami I Měsíc a někomu se to nelíbí. Toť vše.

  • Poprosím nespomínať mobily, ktoré nikto ešte poriadne nemal v ruke ako LG G8, ktorí má telefoto max na úrovni na S10 a pod úrovňou P30 Pro, širokouhlý má menší záber ako väčšina širokáčov na trhu, ale MI9, ktoré je na tom dobre len „papierovo“ viď. majstri galaxie z DxO a neskutočné hodnoty (pre normálneho inteligentného človeka rozumej kydy ála viac pásik viac adidas) v AnTuTu. Rovnako neprosím spomínať ešte neexistujúci OnePlus7, niekdajší zabijak vlajkových lodí s predpokladanou cenou na úrovni vlajkových lodí. A aby som nezabudol, tak zabudnite aj na Pixel 3, ktorý má oproti spomínaným dve prednosti – nočné snímky (ktoré ma nezaujímajú) a čistý android (ktorý ma tiež nezaujíma) a vzhľadom k ostatnej výbave (absencia kariet, predaj a servis ako ostatní, starší HW atď.) má viac premrštenú oficiálnu cenu ako iPhony, Samsungy aj Huaweiká.

 3. Prostě banda podvodníků co bude vše zapirat ale ti chytřejší už ví že jen lze Huawei nic víc jako vždy.

  • Po aktualizaci článku závěrem je, že jsi jen pitomý anti-Huawei troll. Evidentně na zdejším fóru nejsi ovšem sám …

 4. Co čekat od téhle šikmooké verbeže

  • Ty xenofobní poznámky by sis mohl odpustit. Při tvé inteligenci to půjde ale asi těžko.

  • Mohl, ale neodpustím.

  • xzeit: „Ty xenofobní poznámky by sis mohl odpustit. „- To říká někdo, kdo tu nadává lživě lidem do buz.erantů. Jsi opravdu charakter.

  • Nikdy jsem ti přímo nenapsal, že jsi buzna. Tak se uklidni.

  • Je vidět, že ani tvoje inteligence není závratně vysoká. Ale nevadí, já vím, co za odpad jsi, takže mě ty tvoje urážky a lži nezajímají.

  • Jo, protože tvoje inteligence je na úrovni génia ?.
   Ne, opravdu jsem ani nikomu jenemu nenadaval do buze… Fakt ne. Ty víš leda tak kulové.

  • xzeit: Nadával, jen jsi hloupý, a tak si to nepamatuješ. Fakt chudák jsi. A ne přímo, ano, to není v souvislosti s propagandou, to se musí nepřímo, intriky, za zády, pomlouvat a lhát. To je jediné, co umíš :D A ostatní tu budeš poučovat, fakt jsi neskutečně drzý a hloupý člověk, je mi tě lidsky líto. Diskuze ukončena, kecej si tu někomu jinýmu :D

  • Menty: Kvičíš jako prase.

 5. Keď napíšete článok, najskôr by bolo dobré si to overiť alebo naštudovať zo zdrojov kde sa to riešilo a testovalo. Na XDA aj Huafan to bolo testovaním a porovnávaním vyvrátené. To ale v článku nikde nevidím.

 6. Další pokus diskreditovat úspěšnou firmu, odkud vane vítr ? Technicky i Samsung pořídí řadu fotek v nočním režimu, se stativem dokonce více jak 10. Zajímavé, že nikdo netvrdí, že podvádějí a tyto fotky jsou samozřejmě v databázi. Takovým zprávám je lépe se vyhnout, od samého počátku jsou vylhané. Bohužel i technický bulvár začíná ovládat jinak dosud solidní technické weby.

  • Tak jestli sis nevšiml, tady to nepíšou že to tak je, pouze že se objevily indície, které tomu nasvědčují. Občas je problém, že ani čtenář neumí pochopit text a pak píše zavádějící komentáře. Btw hoď sem link na to Xdačko, to by měl fakt zajímalo.

  • Žádné zavádějící komentáře, vše nakonec směřuje k tomu, že P30pro neni schopna udělat podobnou fotku měsíce, což je snadno vyvratitelne. Pak to vypadá tak, že Huawei fotografie měsíce nafotil něčím jiným a že jeho údajne fotografie z P30pro jsou podvod.

  • Přesně to tak je Huawei vždy podváděl a vždy podvádět bude, chápu je to vaše modla a jak vám na ni někdo píše kritiku že podvádí, hned zuby nehty bránit že to tak není a že lidi lžou ale pravda je jinde. Prostě P30 Pro zase ukázal že jejich snímač je o ničem a drtí ho konkurence, škoda že na phonearena zničehonic ten test zrušila, byl tam LG G8, Huawei P30 Pro, Apple iPhone XS Max, a S10+, a Google Pixel 3. A v tom testu byl P30 Pro na posledním místě. Prostě Huawei má smůlu.

  • Ach jo. Tak motáš tady hrušky s jabkama. Tady se řeší měsíc, jeho fotografie a schopnosti zoomu tohoto telefonu. Tady je P30pro bez konkurence…

  • Určitě xzeite určitě :D a teď o té karkulce, konkurenci má a to Oppo Reno. Ale to ty nevíš bo tvůj mozek je mimo jako ty.

  • Ne, zatím nemá.

  • Janku, přesně jak říkáš, nemám co dodat

 7. Prosím autora o doplnění informace, ze to bylo testováno již na více webech a bylo to vždy vyvraceno. Takto se autor nejeví jako profesionál a být šéfredaktor tohoto webu, nedám mu za tento článek ani korunu. Novinarina celkově upadá a mrzí me, ze i zde. Skoda…

 8. Ze jim to za to stoji, podvadet, aby stejne dostali rozmazane omalovanky v zasade nepouzitelne… Jinak bojuj xzeite, bojuj!

  • Tady už je dávno dobojovano. Stačí se podívat na internetu na fotky uživatelů. [odkaz]

  • Zajímavé že tohle je na netu a ne jako od Huawei ? Bože ty jsi trapný.

  • Trapný jsi ty, ale spíš tupý. Pro focení Měsíce jsou ne Zemi mnohem lepší místa a podmínky. Huawei to určitě nefotil z toho nejhoršího. Prober se už.

  • to Martin: …ani trapným bych Boha nenazýval…

 9. já nevím co tady všichni huafans plašíte. článek pouze pojednává o tom, že zde je podezření že huáč podvádí, ne že to tak je, i když co jsem se koukal na ten čínský článek, tak to tam autor docela vysvětluje. bůhví ale kde je pravda :-)

  • Vsak ano. Ale když si srovnáš snímky měsíce, co prezentuje Huawei a snímky měsíce od uživatelů P30pro, tak snad musí být jasné, že to žádný podvod není ?.

  • Tak podvod ve fotkách není ojedinělý od Číňanů. Už Xiaomi bylo usvědčeno, že ve zdrojovém kódu má „DxO“ kódy, tedy aby jejich telefon fotily líp v recnezi dxomarku, než reálně skutečně fotí. U takové komunistické, odporné společnosti, jakou je Huawei, bych se divil, kdyby tomu bylo naopak.

 10. Idea je myslím výborná. Budete fotit svou manželku a AI na fotce nahradí její obličej (případné jiné partie) nějakým vhodným obrázkem z databáze.
  Mám podezření, že to tak nějak už dokonce funguje. Jak jinak si vysvětlit, že na selfíčku někdo nahradil moje ušlechtilé ostře řezané rysy nějakým tupým odulým xichtem…

 11. No něco tam smrdí. Pro získání snímku Měsíce na kinofilm (24 mm x 36 mm) tak, aby na políčku měl průměr 10 mm, je třeba objektiv o ohniskové vzdálenosti 1000 mm. Pokud bereme u kinofilmu jako základní ohniskovou vzdálenost 50 mm, tak je třeba dvacetinásobného „zoomu“. A to je velikost Měsíce jen ve velikosti poloviny rozměru kratší strany celého snímku. Aby zabíral skoro celou plochu, je třeba objektiv o ohniskové vzdálenosti 2000 mm, t.j. 40 násobek základní ohnoskové vzdálenosti. A že by se optické zákony v digitální fotografii tolik změnily a ty zázračné fotky měsíce od Huawei by dokázaly pořídit ty pidiobjektivy? Nevěřím.

  • Přesně tak, hezký si to popsal, to jen pitomeček xzeit nechápe a stále si myslí že jeho šunka neboli P30 Pro bude fotit nejlépe že všech je to hňup.

  • To je jednoduché, věnuji se amatérsky astronomii a vím jaké jsou problémy s tím, jak něco na nebi vyfotit obyčejnými foťáky, aby to stálo za to. A proto mi hned byla ta reklama s Měsícem podezřelá

  • Jo to chápu, jen tohle ti brzy vyvrátí inteligent Xtzeit že Huawei je nejlepší a že to umí nejlépe :D akorát zapomíná na jedno low light je u Huawei nejhorší viz odkaz co jsem poslal, a za druhe 125mm ohnisková vzdálenost je hodně slabá na to aby něco takového vyfotila ta pidičočka.

  • Martin : Neuvěřitelné co ty jsi za de*bila. Ještě jednou přikládám fotku měsíce uživatele, ktery jej fotil na Huawei P30 pro. To jsou jednom tvoje kecy proti FAKTŮM v podobě snímků uživatelů. Už se s tím prostě smiř. [odkaz]

  • Tady ještě přikládám fotky z loňského zatmění, kvalita nic moc, spíš jen aby bylo vidět, jaká je velikost Měsíce na zrcadlovce s objektivem ekv. 300 mm (kinofilm). Foceno 27. 7. 2018, f=7,1, exp. 3 s, 300 mm, stativ . Jo a mimochodem, ani jasný měsíc nikdo neudrží ostrý při focení z ruky.
   Fotky:
   [odkaz]
   [odkaz]

  • Ach jo Huawei P30 pro

   Tak jsem vylezla na balkon… Je to napůl ruka, napůl stativ :smiley: Když jsem ho položila na zem, přes zábradlí nešlo nic vidět, a zábradlí nemáme tak široké, aby trojnožka byla na celé ploše. Takže jsem to přidržovala. Není to tak krásné jako od některých z vás, ale i tak jsem spokojená a nadšená :) Je to 30x zoom.

   [odkaz]

   Huawei mate 20 pro 10x hybridní zoom
   [odkaz]

  • Tak on to komunista za celej den stále nepochopil? Co se divím, je to IQ tykve. Ani ten článek si nedokáže přečíst, aby pochopil, že ty jeho tupé odkazy na ještě tupější fórum, vedené ještě tupější huaovcí Jožou Čmárou vůbec nevylučují to, co je v článku popsáno. Slovy uniho „Uff, pátek“.

  • Qam: musíš používat slova jiných, protože svá nejsi schopen vymyslet? Já jsem reagoval na příspěvek od pospy, že neudrží jasný měsíc… Blablabla. Stejně jako pár dalších Martinů, včetně tebe nevěří, že fotografie měsíce, kterou prezentuje Huawei je vyfocena P30pro. Odkazy uživatelů jen potvrzují, že měsíc vyfotit podobně rozhodně lze.

  • Tak znova, to, že tohle leze z P30 Pro ještě neznamená, že to ten telefon opravdu vyfotil. Podle článku je jasné, že ne.

  • Ten telefon to opravdu vyfotí. To co chce říct ten článek je normální konspirační teorie. Borec chtěl být zajímavý.

  • Ne, u Huawei běžná praktika.

  • Určitě ??

  • kdysi Canon EOS 450D + 70-200/4L + stativ + ořez + doostření v pc:
   [odkaz]

   P30 Pro zoom někde 27x exif píše Ohnisková vzdálenost (EQ35mm) 751 mm + stativ + dálková spoušť + ořez + doostření v pc:
   [odkaz]

 12. Dal jsem si tu práci a celý ten článek na originálním čínském webu jsem si přeložil protože tam dotyčný exhibuje s teorií aby to vypadalo důvěryhodné a patrně získal lajky. Pak jsem si to pak doma vyzkoušel. Velebný došel k závěru že mu tam sem tam přibylo pár pixelů které nečekal a z toho udělal závěr huawei is again cheating – opět lže. Kdo nevěří ať si to doma vyzkouší. A z jednoho webu se šíří kachna po celém světě. Ale užil si svých pět minut slávy.

 13. [odkaz] Chuadák chuawei prohrál a porazil ho i LG G8 :D

  • Stejný server, který vydal i onen slepý test s evidentně poškozeným P30Pro. A tupci z PhoneArena použili stejný poškozený mobil i na noční fotky. Ani je vůbec nenapadlo, že může být problém s kusem. Protože mnoho dalších zdrojů i vlastníků tohoto mobilu takové hnusné fotky nedokázaly vyprodukovat.

  • Kterýkoliv komparativní test mezi P30P a G3 nebo S10 či XS dopadl zcela jinak. Ty founy se vůbec nechytají v lowlight. To zase někdo vyvolává duchy. PhoneArena je podivuhodný server – když testovali P20P tak to co zveřejnili byl takový shit, že se to hned tak nevidí

  • To není kusem a ani serverem, Huawei P30 Pro takhle fotí, je třeba se s tím smířit.

  • Jirko ne, nefotí. S Tvou erudicí se divím, že jseš ochoten postovat tak blbé komentáře.

  • Petře bohužel, ten telefon nefotí špatně, ale zase nefotí tak perfektně, jak někteří předpokládají a myslí si. Nebylo to myšleno nějak špatně.

 14. Myslím že to je podvod, minule jsem vyfotil manželku a na displeji se jí to vůbec nepodobalo

 15. Jestli do toho kecá umělá inteligence, tak výsledky nebudou logicky shodné napříč servery.

 16. Metla Lidstva

  Vrchni fanaticka huaovce xzeit v akci!! :-D

  • Ne, nejde o fanatismus, ale o fakta.

  • Metla Lidstva

   Ve tvem pripade se jedna o fanatismus s nalepkou ovce. Sam to videt nemuzes, to je jasny. Ale zase bud v klidu, vazne te tady nebere nikdo a jinde jakbysmet.

  • Žádný fanatismus. I kdyby to byla jakákoliv jiná značka, je mi to jedno. Je mi jedno taky to, co tvrdíš jak mě tady někdo bere. Chudák jako ty mě nemůže nikdy rozhodit.

 17. Bože ta komunita je tak tupá v tom Xda tě děs.

 18. Pre všetkých tych chytrákov a hlavne pre toho co odfotil tu hnusnu fotku s 300mm objektívom. Za prvé neuvádzaš typ objektivu, ani jeho ďalšie parametre a už vôbec čím fotíš. To su dosť podstatne veci, ja odfotím mesiac so stativom na ohnisku 200mm s ff zrkadlovkou a následným výrezom dokonale ostrú fotku mesiaca. A huawei aby ste nezabudli má zoom optický a ďalej aj digitálny… je to dokonale softwarovo ošetrené, nevidím dôvod, prečo by takú fotku nespravil. Odfotit mesiac nevyžaduje žiadny technický zázrak… Vidím, že sa tu zišlo kopec amatérov čo nemajú o fotografii ani šajnu.

  • Ty jsi deb*l fakt tvl mini fotocip udělá takovou fotku? Tvl jak můžeš tohle napsat.

 19. Ty jsi fakt d*bil, tvl takovou fotku ti najdu na netu tisíce, ale ne od chuawei už se smiř že chuawei nemůže fotit takové snímky.

 20. Game, tebe bych měl moc rád doma. Asi bys byl pořád bit.

  • Nebo ty, ty komunistická pupkatá nicko.

  • Ty jsi ale „qame‘, nikoli „game“, aspoň ve vlastním nicku se vyznej ????

  • Já se ve vlastním nicku vyznám čuníku, neboj. Ale já jsem narozdíl od tebe dost inteligentní člověk na to, abych poznal, že příspěvek mířil na mě.

  • _qam_ Tvrdiť, že si inteligentný, je samo o sebe len subjektívny názor, na to sú iní. Ale tvrdiť o sebe a svojej inteligencii také „superlatíva“, pričom stačí prečítať pár príspevkov s hromadou invektív na všetky strany, nulovou slušnosťou, hromadou domnienok a absenciou faktov a názor si každý dokáže urobiť sám. A to myslím vo všeobecnosti, neobraňujem konkrétne osoby/nicky a nie som ani užívateľ Huawei, je to len môj postreh. Uvedom si, že hrubé a silácke vyjadrovanie na váhe tvojim slovám a tvrdeniam nielenže na váhe nepridá, ale dokonca uberie. Jasný príklad
   [odkaz]

 21. Jako uživatel P30 PRO mohu říct jediné: Při ostrém slunci je snímek na 15x zoom ve vynikající kvalitě! To mluvím jako dlouholetý fotograf. Ještě zatím nedorazila druhá aktualizace, která je nyní na cestě. Bezesporu snímek měsíce je autentický s reálným vyfocením!

  • No spis se sporem vzhledem k clanku.
   Bezesporu spis plati na to ze ty mas do fotografa hodne daleko…asi jako k tomu mesici.

 22. Mam tiez Huawei P30 pro a samozrejme som skúšal vyfotiť mesiac niekoľkokrát…ano, da sa vyfotiť bez starobu pomocou AI a v závislosti od pouziteho zoomu bude aj kvalita, každopádne fotka koresponduje s tým, co som videl aj voľným okom. Lepšie výsledky su samozrejme so stativom a uplne najlepšie este ked fotite pomocou režimu pro bez AI, ked si to sam vsetlo nastavím (co nie je mimochodom žiadna veda)…mesiac sa mi podarilo predtým vyfotiť aj lumiou 1520 a 950xl pomocou 10x dalekohladu z aliexpresu….dokonca aj cez otcov poľovnícky ďalekohľad, aj ked to vyzadovalo vela casu trafiť mesiac ?…kazdopadne si myslím, že tie fotky su realne, ked som to aj porovnal s vysedkami z lumii….najlepsie je este vychytať dobru polohu, ked sa zdá byt mesiac najväčší :)

  • Edit: práve mi to pri fotení klávesnice ukázalo podľa AI že fotím mesiac a čuduj sa svetu neprikreslilo tam nič ?

  • Ano, dá se to snadno ověřit. Můžeš si vyfotit měsíc na monitoru, upravený jakkoliv. Předpokládám, že to něčeho co je fakt hodně podobné měsíci, by mělo Al, pokud bere data z knihovny, opravit chyby, nebo neco takového. Jeslti má někdo nějaký nápad na vyzkoušení, sem s ním

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).