Upravený kernel pro HTC One umožňuje využívat logo jako tlačítko

Po oficiálním představení HTC One se snesla vlna kritiky na rozmístění tlačítek pod obrazovkou, které bylo opět jiné, než u předchozích telefonů této značky. Pod displejem se nachází netypicky dvě senzorové klávesy a mezi nimi se skví logo HTC. Už od rozeslání prvních zařízení ale začaly probíhat pokusy o zprovoznění zablokované části digitizéru pod symbolem značky a nyní uživatel populárního fóra Xda-developers.com říkající si tbalden přišel na způsob, jak umožnit horní části loga registrovat dotyky.

K dispozici jsou dvě verze custom kernelu, jenž je potřeba pro zprovoznění nainstalovat. První nastaví tlačítko Domů k probouzení přístroje a symbol HTC k jeho uspávání, varianta druhá pak nabídne používání loga HTC jako tlačítko Menu známé z jiných Androidů. Přestože funkčnost není vždy stoprocentní, některým uživatelům toto vylepšení může usnadnit život. Navíc, pokud si projdete celé vlákno na výše zmíněném fóru, s nejvyšší pravděpodobností najdete řešení jakéhokoliv problému, který se v souvislosti s kernelem může objevit.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku