Domů » Bleskovky » Upravený kernel pro HTC One umožňuje využívat logo jako tlačítko

Upravený kernel pro HTC One umožňuje využívat logo jako tlačítko

Po oficiálním představení HTC One se snesla vlna kritiky na rozmístění tlačítek pod obrazovkou, které bylo opět jiné, než u předchozích telefonů této značky. Pod displejem se nachází netypicky dvě senzorové klávesy a mezi nimi se skví logo HTC. Už od rozeslání prvních zařízení ale začaly probíhat pokusy o zprovoznění zablokované části digitizéru pod symbolem značky a nyní uživatel populárního fóra Xda-developers.com říkající si tbalden přišel na způsob, jak umožnit horní části loga registrovat dotyky.

K dispozici jsou dvě verze custom kernelu, jenž je potřeba pro zprovoznění nainstalovat. První nastaví tlačítko Domů k probouzení přístroje a symbol HTC k jeho uspávání, varianta druhá pak nabídne používání loga HTC jako tlačítko Menu známé z jiných Androidů. Přestože funkčnost není vždy stoprocentní, některým uživatelům toto vylepšení může usnadnit život. Navíc, pokud si projdete celé vlákno na výše zmíněném fóru, s nejvyšší pravděpodobností najdete řešení jakéhokoliv problému, který se v souvislosti s kernelem může objevit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

10 komentářů

 1. Buy Android they said… it’ll be fun they said…

 2. Royce (neregistrovaný)

  Nikdy jsem netoužil po ničem jiném než si kompilovat jádra..

  • Nikdo tě nenutí nic měnit či nahrávat, pokud si koupíš tenhle telefon budeš ho mít funkční tak jak je, ale pokud si náročnější uživatel, tak si ho můžeš upravit k obrazu svému-> o tom android je;)…

  • Nelson (neregistrovaný)

   a vo tom to je! koupit si mobil za 17 klacků a pak se po večerech dělat s kustom romkou aby mi šel home buton, haha

  • fore (neregistrovaný)

   Ja si treba Rom a kernel prehravam skoro kazdej tyden ;) Sak te nikdo nenuti aby sis prehral kernel a mel o jedno tlacitko navic…

  • Royce (neregistrovaný)

   Ano, proto mám WP a tohle řešit nemusím ;-)

  • joe (neregistrovaný)

   jasne ze, s WP nemusis resit prakticky vubec nic ani to totiz nejde :)))

 3. David Podzimek

  To tlačítko je podobně debilní jako šipka zpět u Samsungu na druhé straně. Zvyknout se dá, ale důvody „proč“ nechápu.

  • fore (neregistrovaný)

   Pro me jako pravaka je sipka zpet na te spravne strane jako ji samsung dava, je to idealni pozice pro ovladani palcem !

  • Já mám Samsung s šipkou zpět nalevo. Win.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).