Untethered jailbreak pro zařízení s iOS 6 bude možná dostupný už zítra

Jailbreak je záležitost, která se objevila již s prvním iPhonem. Umožňuje odstranit některé nedostatky operačního systému iOS jako je například nutnost používání iTunes pro vkládání multimediálního obsahu, nemožnost instalovat aplikace z jiných zdrojů než App Store (Cydia) a celkově vzato trochu otevírá jinak uzavřený systém. Pro iOS 6 se zatím tato možnost objevila pouze ve formě tethered jailbreaku pro zařízení s procesory Apple A4 (tedy iPhone 4 a iPod Touch 4. generace). Slůvko tethered značí, že po resetu přístroje se dostanete opět do továrního stavu. Nyní se však na světlo světa pomalu dostává untethered jailbreak (tedy permamentní verze setrvávající i po restartu) i pro novější zařízení s iOS 6 vznikající pod hlavičkou hackerské skupiny s názvem evad3rs, který by měl být k dispozici již 3. února, tedy zítra.

Toto datum bude dodrženo pouze v případě, neobjeví-li se již žádné komplikace ani při závěrečném testování, i kdyby však nebylo dodrženo, znamená to, že jailbreak s názvem evasi0n se na jablečné přístroje dostane již velmi brzy. Prozatimní stádium vývoje (80 procent) nasvědčuje tomu, že by se zítřejší termín skutečně mohl stihnout. Všem zájemcům nyní nezbývá, než napjatě sledovat oficiální web Evasi0n jailbreaku a nebo přímo SmartManii, kde vás o uvolnění jailbreaku samozřejmě budeme informovat.

 
Untethered jailbreak pro iOS 6 se pomalu blíží do finále…

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku