Domů » Bleskovky » Unikly screenshoty z uživatelského prostředí chystané Xperie Z2

Unikly screenshoty z uživatelského prostředí chystané Xperie Z2

Podle dřívějších informací se očekává, že Sony uvede svoji vlajkovou loď již přístí měsíc na Mobile World Congressu v Barceloně. Prozatím není jisté, zda se bude jmenovat Sony Xperia Z2 nebo Sony Sirius, což má být kódové označení tohoto modelu, je ale také možné, že se bude jednat o dva různé telefony. Podle jednoho z nově uniklých screenshotů bude mít tento model displej o úhlopříčce 4,86 palce s rozlišením 1776 × 1080, což při připočítání 144 pixelů ve vertikálním směru pro spodní řadu tlačítek udává velikost displeje 5,2 palce při Full HD rozlišení.

 

Než se dostaneme k ostatním snímkům uživatelského prostředí, zmíníme uniklé specifikace chystaného zařízení. Procesorem je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800, taktovaný na 2,3 GHz, o grafickou práci se postará čip Adreno 330, paměť RAM má velikost 3 GB. Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 20,7 Mpx, zatímco přední 2,1 Mpx. Operačním systémem je Android ve verzi 4.3 Jelly Bean a nejnovější nádstavbou Xperia™ Launcher, na kterou se nyní podíváme.

   

   

Snímky prostředí se dostaly na internet díky uživateli iRimas ze serveru XDA-developers.com, který stojí i za uniklými snímky samotného zařízení. Ze screenshotů jsou patrné nové ikonky na stránce rychlého nastavení, správce notifikací v menu perzonaliace a také nová témata.

   

    

Launcher běží na Androidu ve verzi 4.3, nicméně se předpokládá, že ve finální verzi se dočkáme verze pro Androd 4.4 KitKat. Je ale také možné, že Sony dá přednost staršímu systému a aktualizaci přislíbí až v budoucnu. Víc bychom se měli dozvědět příští měsíc na Mobile World Congressu v Barceloně.

    

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jarda (neregistrovaný)

    „4,86 palcový displej má rozlišení Full HD (1920 × 1080 pixelů)“ vážně?? Tak proč na tom screnu je 1776×1080 no asi proto že se do toho nepočítají tlačítka která jsou součástí displeje takže to vychází na těch původních 5,2″. Tak si to opravte ;-)

    • Jakub Karásek

      Děkuji za vaše bystré oko, tohoto „detailu“ se nevšimly ani zahraniční zdroje. Článek by měl být nyní v pořádku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).