Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Unikly parametry nového čipu Exynos 5 Dual od Samsungu

Unikly parametry nového čipu Exynos 5 Dual od Samsungu

Zahraniční server SemiAccurate na svých stránkách zveřejnil slide z prezentace, který nám odkrývá některé ze stěžejních vlastností a funkcí nového čipsetu Exynos 5 od Samsungu. Jak je ze snímku patrné, nový Exynos bude vyráběn 32nm technologií a bude obsahovat dvojici výpočetních jader založených na architektuře ARM Cortex-A15. Taktovací frekvence by se měla pohybovat okolo 2,0 GHz. Ačkoliv čipset bude obsahovat „pouze“ dvě výpočetní jádra, svým výkonem by měl překonat většinu současných čtyřjádrových procesorů.

Co se týče grafických výpočtů, tak o ty se bude starat čtyřjádrový akcelerátor ARM Mali T-604. Ten se bude pyšnit výkonem 2,1 gigapixelů za sekundu a podporou všech běžných kodeků včetně DirectX 11. Pokud se ptáte, zda se Exynos 5 objeví ve velmi očekávaném Samsungu Galaxy S III, tak budete nejspíše zklamáni. Dle neoficiálních informací se totiž nové čipsety z řady Exynos 5 objeví v zařízeních na sklonku letošního roku. To ovšem neznamená, že nás Samsung nemůže překvapit, ikdyž tato možnost se jeví jako méně reálná. 

Zdroj: Pocketnow

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel