Uniklý e-mail Elona Muska odhaluje klíčový milník Tesly

Tesla Model Y blue

Když Tesla zveřejnila svůj cíl na rok 2020 v podobě dodání 500 000 kusů elektromobilů, mnozí skeptici se tomu smáli. Nyní se zdá, že to až tak nereálné není a Tesla má tento cíl na dosah.

Elon Musk svým zaměstnancům poslal krátký email, ve kterém píše, že mají posledních pět dní do konce roku 2020 k dosažení hranice 500 000 vyrobených vozů. Motivuje své lidi k práci, aby nedošlo k nečekaným zdržením a již vyrobené vozy byly bez problémů uvedeny na trh. Tento e-mail nebyl určený veřejnosti, ale někdo ze zaměstnanců jej anonymně zveřejnil.

Aby Musk splnil cíl Tesly pro letošní rok, musí v posledním čtvrtletí dodat 181 000 vozů, což určitě není jednoduchý oříšek, ale vypadá to, že se k tomuto číslu blíží.

Tesla Model S

Letošní rok pro automobilky obecně nebyl vůbec jednoduchý. Poptávka po nových vozech klesla a problémy přicházely i ve výrobě. Mnohé automobilky musely z důvodu šíření koronaviru chod svých továren na čas přerušit. Ve světle těchto událostí jsou výsledky Tesly minimálně pozoruhodné.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku