Unikly další informace o chystaném Xiaomi 3, bude mít Snapdragon 800

Přestože se telefon Xiaomi 2 (recenze) oficiální distribuce dočkal pouze v domovské Číně, stihl ve světě vyvolat poměrně solidní ohlas. Ve své době se jednalo o vrcholně vybavené zařízení, navíc za poměrně výhodnou cenu. O nástupci se již nějakou dobu spekuluje a nyní se objevila uniklá fotografie spolu s údajnými specifikacemi. Hned zprvu ale nutno říct, že parametry nepůsobí úplně věrohodně. Důkazem je údaj, jenž tvrdí, že operačním systémem se stane Android ve verzi 5.0 „Key Lime Pie“. Ten však dosud nebyl ani oficiálně představen. Ať už ale verze systému bude jakákoliv, zcela jistě na ní poběží nadstavba MIUI, jež je pro zařízení této značky jedním z hlavních znaků.

 Nelze si nevšimnout až nápadné podobnosti s HTC One

Další specifikace zahrnují procesor Qualcomm Snapdragon 800 na frekvenci 2,3 GHz, pětipalcový fullHD displej a 3000mAh baterii. Vzácné okamžiky svých životů zachytíte 13Mpx fotoaparátem s čipem Exmor R od Sony. Pokud se tyto spekulace nakonec přeci jen potvrdí, za údajnou cenu 320 USD (6400 Kč!) se bude jednat o naprosto dechberoucí nabídku, uvážíme-li, že na našem trhu by výbavě odpovídal i dvojnásobek ceny. Bohužel, za hranice Číny se v oficiální distribuci zařízení nejspíše opět nedostane. Doufejme tedy, že budoucí generace Xiaomi už zavítají i na evropský trh a získáme k nim tak o něco lepší přístup než máme doposud.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku