Cena:

Unikátní koncept skládacího Samsungu se nejen ohýbá, ale i roztahuje

samsung galaxy z fold slide

Ohebné smartphony jsou v poslední době velkým hitem, o čemž svědčí prodeje Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, které patří mezi nejpopulárnější „skládačky“ na trhu. Korejský gigant ale neplánuje zůstat pouze u dvou typů ohebných telefonů – rád by přidal také třetí, který se pyšní nejen ohebným, ale také roztahujícím se displejem.

samsung galaxy z fold slide
Koncept od serveru LetsGoDigital

Rendery od serveru LetsGoDigial jsou postaveny na patentech od Samsungu a tak trochu připomínají koncept Fold’n Roll od TCL. Jedná se totiž o ohebný smartphone ve stylu Galaxy Z Fold 3, který lze zároveň na jedné straně roztáhnout a zvětšit tak zobrazovací plochu. S roztažením displeje pracuje například smartphone Oppo X 2021.

galaxy z fold slide
Patent Samsungu na ohebný a roztahující se smartphone

Možnost roztažení displeje nabídne až o 25 % větší zobrazovací plochu, což při odhadovaných rozměrech 7,6“ vnitřního displeje je solidní nárůst. Podle patentu lze telefon roztáhnout také ve složeném stavu a zobrazit tak například dodatečné informace, ať už ze stavové lišty, či přímo z některé aplikace.

Nový ohebný Samsung možná nabídne pětici fotoaparátů

Patentový nákres odhaluje také fotoaparáty. V případě ohebného a roztahovacího smartphonu počítá Samsung s pěti snímači, přičemž jedním z nich by měl být i periskopický teleobjektiv. Momentálně jsou fotoaparáty u ohebných telefonů od Samsungu spíše na vedlejší koleji a nemohou se vyrovnat například snímačům z vlajkového modelu Galaxy S21 Ultra. Jestli inženýři v Soulu nakonec podle tohoto patentu vyrobí příští skládací smartphone, ukáže až čas.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.