Domů » Bleskovky » UniCredit má obří výpadek, nefunguje online bankovnictví ani platby kartou

UniCredit má obří výpadek, nefunguje online bankovnictví ani platby kartou

Italskou banku UniCredit postihl masivní výpadek služeb. Kvůli aktualizaci interních systémů banka původně ohlásila plánovaný víkendový výpadek, který měl skončit v pondělí v časných ranních hodinách. Nestalo se tak a uživatelům tak doposud nefunguje mobilní Smart bankovnictví ani klasický online banking.

Teprve před necelou hodinou banka pomocí Facebookového profilu přiznala výpadek v plné míře a jako kompenzaci nabídla klientům možnost plateb na pobočkách zdarma. Do té doby totiž oficiální stanovisko znělo, že nefunguje pouze Smart banking. Tím ovšem příliš neuklidnila své zákazníky, kteří si pomocí komentářů na Facebooku stěžují na nespolehlivost služeb a nemožnost splácet své závazky. Pobočky mají totiž otevřeno do 17:00 a spousta lidí poukazuje na to, že touto dobou jsou ještě v práci.

Někteří klienti navíc hlásí i další problémy – nefunkční platební karty (zejména v zahraničí), neodcházení trvalých příkazů a nefunkční výběry z bankomatů UniCredit. Z cizích bankomatů prý vybrat peníze jde.

Celou situaci nezlepšuje ani to, že zákaznická linka i online chat jsou zcela přetížené a většina zákazníků se vůbec nedokáže s bankou spojit. Stále navíc nebyl zveřejněn konkrétní důvod výpadku, banka se pouze odvolává na dočasné technické problémy při aktualizaci serverů.

Do kdy bude výpadek trvat není jasné, jeden uživatel tvrdí, že mu bylo ze strany banky sděleno, že problémy budou trvat až do pátku. To ovšem následně společnost pomocí komentáře popřela.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments