Sledujte nás na YouTube

Una Ultrapak: Externí baterie, která se dokáže dostatečně nabít už za 15 minut

Vzhledem k nižší výdrži baterie u většiny dnešních smartphonů může často přijít vhod externí baterie. Tu nabijete a posléze můžete skrze vestavěný USB konektor dodat energii svému smartphonu, MP3 přehrávači a dalším zařízením. Problémem těchto přístrojů je, že se nenabíjejí o nic rychleji, než telefony samotné a tak je nejlepším řešením nechat je v zásuvce přes noc.

 

Nový Una Ultrapak ovšem tento problém řeší, jelikož dokáže získat 2000 mAh za pouhých 15 minut, což je dost na to, aby nabil velkou část dnenších smartphonů natolik, aby se s nimi dalo vydržet po jeden celý den. Hodí se tak i v případě, kdy máte jen omezený přístup k zásuvce, například v různých kempech. Externí baterie je dostupná ve dvou kapacitách – varianta Ultrapak Go nabídne kapacitu 3000 mAh, větší Ultrapak Tour pak solidních 10 000 mAh. Zatímco první jmenovaná se dokáže plně nabít za 30 minut, druhé to zabere 95 minut.

Menší verze má rozměry 100 x 52 x 17 mm a hmotnost činí 128 gramů. Bez problému se tak vejde do kapsy a můžete ji nosit vždy při sobě. Vyloženým obrem není ani větší sourozenec, jehož míry jsou 136 x 70 x 18 mm. Jen hmotnost povyskočila na již znatelných 281 gramů. A ceny? Za Ultrapak Go zaplatíte 60 USD (1230 Kč), za Ultrapak Tour 100 USD (2040 Kč). To jsou sice o něco vyšší sumy, než u konkurence, ta ovšem nenabídne ani zdaleka tak rychlé nabíjení.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    Sakra, musím lépe číst, celý nedočkavý jsem se vrhl na pack, který nabije founa za 15min s otázkou, jak to skara dělá a až na druhé přečtení mi došlo, že to on se nabije za 15min:)

    Neumí to už nějaké Varta aku delší dobu, tedy pokud např. užívám 4xAA pack + dané aku od Varty, nemáme to tu tedy již nějaký ten pátek a neobjevujeme ameriku?:)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *