Umí tohle váš telefon? Galaxy S22 nabízí skvělou vychytávku na úpravu fotek

Samsung Galaxy S22 Ultra 15
  • Nová verze nástroje Mazání objektů pro řadu Galaxy S22 doznala výrazných vylepšení
  • Na jedno kliknutí dokáže z fotek odstranit stíny a odlesky
  • V budoucnu by měl být nástroj dostupný i pro další modely

Nedávno představená řada Galaxy S22 je doslova prošpikovaná moderními technologiemi a zajímavými softwarovými vychytávkami. Jedna z nich se jmenuje Mazání objektů (Object Eraser) a Samsung ji představil už u loňské generace. Letos jsme se ale dočkali dalších vylepšení.

Nástroj Mazání objektů je užitečný obzvláště ve chvílích, kdy pořídíte snímek s rušivým elementem – skoro jako mávnutím kouzelného proutku umí z fotografií odstranit nechtěné předměty či osoby a jak si můžete prohlédnout z našich testovacích snímků, výsledky jsou více než ucházející. Vždy samozřejmě záleží na složitosti scény, například snímek aut před Tančícím domem už by byl velkým oříškem i pro člověka, co umí pracovat s Photoshopem. Ve většině případů ale budete s výsledky spokojeni.

Tip: všechny testovací snímky v plném rozlišení si můžete prohlédnout/stáhnout zde

Pro novou generaci zařízení výrobce aplikaci vylepšil o další užitečné funkce. Stiskem tlačítka nástroj automaticky zesvětlit tmavé oblasti fotografie, případně lze stíny zesvětlit ručně. Stejně tak lze vymazat odrazy světla či odlesky. Zesvětlení stínů se může hodit například při focení za ostrého světla, například když zapomenete aktivovat HDR.

Odstraneni objektu Samsung
Odstranění objektů je poměrně snadné, ne vždy je ale výsledek podle očekávání

Aktualizovaná verze nástroje Mazání objektů je k dispozici na zařízeních z rodiny Galaxy S22 v rámci aktualizace One UI 4.1 a dá se očekávat, že se v budoucnu dostane i na další smartphony z portfolia Samsungu. Nové funkce aplikace podrobněji otestujeme v rámci připravované recenze nejlépe vybaveného modelu Samsung Galaxy S22 Ultra.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku