TOPlist

Umělá inteligence je pro Apple velké téma. Společnost ve velkém nabírá nové posily

Apple BKC Mumbai India media preview hero
  • Apple otevřel 176 nových pracovních pozic
  • Všechny se týkají strojového učení a umělé inteligence

Umělá inteligence je v technologickém světě v poslední době velký pojem. Rapidní rozvoj ChatGPT zachytil celou řadu technologických gigantů nepřipravené, přičemž nejrychleji zareagoval Microsoft a Google. Pozadu nechce zůstat ani Apple, který se sice tváří, že se ho aktuální vlna pobláznění odborné i laické veřejnosti umělou inteligencí netýká, avšak v pozadí už připravuje kroky, jež mají za úkol eliminovat nejhorší scénáře.

Do své centrály v kalifornském Cupertinu láká 176 nových zaměstnanců, kteří mají zkušenosti se strojovým učením a umělou inteligencí. Podle serveru Pocket-lint se 68 pozic otevřelo v oddělení zabývající se vývojem Siri, 52 nových zaměstnanců bude pracovat v rámci týmu vyvíjející systém iOS a 46 dostane příležitost rozvíjet schopnosti desktopového systému macOS. Ostatní pozice jsou poté zaměřeny na spolupráci napříč odděleními a budou rozvíjet více projektů najednou.apple headset midjourneyNepřehlédněte

Apple xrOS? Nová ochranná známka poodhaluje headset pro rozšířenou realitu

Apple se nikterak netají tím, že umělou inteligenci považuje za budoucnost, ke které by se ovšem mělo přistupovat s jistou mírou opatrnosti. I proto kupříkladu zakázal svým zaměstnancům, aby pro práci využívají chatboty z obavy, že by mohly na veřejnost uniknout citlivé informace, jako se to stalo Samsungu. Na chystané vývojářské konferenci WWDC, která je plánována na 5. června, se sice pravděpodobně dočkáme primárně nových informací o AR/VR projektech, avšak je možné, že Apple ztratí slovo i o umělé inteligenci.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku