Ukazatel stavu baterie v procentech pro Nexus 5: Root není potřeba

V čistém Androidu vždy chyběla možnost, skrze kterou by bylo možné v nastavení aktivovat procentuální stav baterie v horní liště. Výrobci zařízení a autoři aplikací problém řešili po svém, nicméně se zdá, že Google do Androidu 4.4 „KitKat“ konečně přidal podporu, v nastavení bychom ale nějaký přepínač hledali marně.

Jeden z uživatelů na Xda-Developers ale připravil APK soubor, který procentuální stav baterie v horním řádku aktivuje. Utilitu stačí pouze nainstalovat a následně restartovat Nexus 5. Má to však jeden drobný háček. Procenta u ikonky neuvidíte do té doby, dokud kapacita neklesne pod 50 %. To je trochu zvláštní, nicméně zřejmě to je z toho důvodu, že přes bílou barvu ukazatele by text zatím nebyl vidět (bez hlubšího zásahu do systému), protože číslice samotné lze zatím zobrazovat jen v bílé barvě, kterou se vykresluje i stav akumulátoru v ikonce.

Dalším řešením je instalace libovolné utility z Google Play, za všechny můžeme doporučit skvělý český nástroj Battery Widget Reborn od Tomáše Hubálka.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku