Domů » Bleskovky » Ukazatel stavu baterie v procentech pro Nexus 5: Root není potřeba

Ukazatel stavu baterie v procentech pro Nexus 5: Root není potřeba

V čistém Androidu vždy chyběla možnost, skrze kterou by bylo možné v nastavení aktivovat procentuální stav baterie v horní liště. Výrobci zařízení a autoři aplikací problém řešili po svém, nicméně se zdá, že Google do Androidu 4.4 „KitKat“ konečně přidal podporu, v nastavení bychom ale nějaký přepínač hledali marně.

Jeden z uživatelů na Xda-Developers ale připravil APK soubor, který procentuální stav baterie v horním řádku aktivuje. Utilitu stačí pouze nainstalovat a následně restartovat Nexus 5. Má to však jeden drobný háček. Procenta u ikonky neuvidíte do té doby, dokud kapacita neklesne pod 50 %. To je trochu zvláštní, nicméně zřejmě to je z toho důvodu, že přes bílou barvu ukazatele by text zatím nebyl vidět (bez hlubšího zásahu do systému), protože číslice samotné lze zatím zobrazovat jen v bílé barvě, kterou se vykresluje i stav akumulátoru v ikonce.

Dalším řešením je instalace libovolné utility z Google Play, za všechny můžeme doporučit skvělý český nástroj Battery Widget Reborn od Tomáše Hubálka.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).