Domů » Bleskovky » Ubuntu Mobile už nebude podporovat Nexus 7 (2012), Nexus 10 a Galaxy Nexus

Ubuntu Mobile už nebude podporovat Nexus 7 (2012), Nexus 10 a Galaxy Nexus

Vývojáři mobilního operační systém Ubuntu Touch včera přišli s nečekaným oznámením, ve kterém informují o ukončení podpory pro některé modely řady Nexus. Jmenovitě se jedná o tablety Nexus 7 (edice 2012), Nexus 10 a také smartphone Galaxy Nexus. Autoři se nyní budou více soustředit na optimalizaci systému a odstřižení těchto zařízení jim usnadní práci.

V minulosti se hovořilo o tom, že by se oficiální podpory systému Ubuntu Touch mohl dočkat také Nexus 5, ale v souvislosti s posledním prohlášením vývojářů k žádné změně nedošlo. Mezi podporovanými modely tak zůstal pouze Nexus 4 a Nexus 7 (2013). Před nedávnem se ale objevilo video, na kterém je zachyceno Meizu MX3 se systémem Ubuntu Touch, tak uvidíme, zda se dočkáme dalšího rozšíření.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. a kedy uz bude najake zariadenie plne podporovat(paradoxne najlepsie bezalo ubuntu na prvo Nexus 7)?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).