Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Uber údajně nabídl 3 miliardy dolarů za mapy Here

Uber údajně nabídl 3 miliardy dolarů za mapy Here

O mapovou divizi Here společnosti Nokia projevily zájem jak technologické společnosti jako Apple, Facebook, nebo Amazon, tak i výrobci automobilů, jako Audi, BMW, Mercedez-Benz a mnoho dalších.

 

Nyní údajně svou nabídku předložila i konkurence běžných taxi služeb, společnost Uber. Vzhledem k oboru podnikání jsou kvalitní mapy s aktuálními informacemi o dopravě pro Uber téměř nutností. Ta se ještě silněji projeví v budoucnu, neboť společnost chce provozovat  automobily, které se řídí samy, bez řidiče, a tak budou muset reagovat na dopravní situace na silnici a ideálně v reálném čase hledat cesty, jak objet například zácpy, nebo nehody. S koupí mapových podkladů od společnosti Nokia by také společnost přestala být závislá na datech jiných společností, kterým za tyto informace platí nemalé částky. 


Uber se k informacím odmítl vyjádřit, podle nepotvrzených zpráv však nabídl za mapovou divizi 3 miliardy dolarů (73 miliard Kč). Zda to bude pro Nokii zajímavá částka, není prozatím jasné. Tento týden navíc Facebook začal používat právě podklady divize Here, což by mohlo naznačovat předběžné zákulisní dohody. Nokia by měla oficiálně rozhodnout o budoucím majiteli mapových podkladů již tento měsíc.

A komu byste divizi přáli vy? V jakých rukou má podle vás největší potenciál?


David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bilitygr
Uživatel
bilitygr

Podle mě by byl uber ideální

Taurus1116 (neregistrovaný)
Anonym
Taurus1116 (neregistrovaný)

Tak to ano, ale 3mld to se zadluží na xx let jako prasata, leda že mají nějakého štědrého strýčka co jim s financováním pomůže

fry (neregistrovaný)
Anonym
fry (neregistrovaný)

Nedelej mooudreho kdyz ani nevis co Uber je

Taurus1116 (neregistrovaný)
Anonym
Taurus1116 (neregistrovaný)

to bylo na koho prosím? pokud na mě tak je to tvá věc, že máš potřebu tady kydat na někoho špínu, pokud na kolegu, tak jakbysmet rozumbrado

ted (neregistrovaný)
Anonym
ted (neregistrovaný)

Mhhhh…za to ty se moudrostí v noci až odkopáváš viď FRY? :D :D

Kolousek001 (neregistrovaný)
Anonym
Kolousek001 (neregistrovaný)

¨No dobrá zpráca alespoň ta, že ze všech těch společností co mají zájem není ani jedna čínská ….

Ale jestli je Uber ten správnej toť otázka …

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

este ze si o dvakrat napisal, ale nastastie ta nikto neberie vazne, kedze prave cinske firmy zazivaju boom aky kedysi uauivali americke svojho casu..ale ty tuto zo stredenj europy kde nikty nic enbolo bude vykrikovat na cinanov ze bubububu

Taurus1116 (neregistrovaný)
Anonym
Taurus1116 (neregistrovaný)

Ano cinske firmy zazvaji boom, cinska ekonomika stale roste, na tamnim elektronickem prumyslu je zavisla velka cast planety a nejen na nem, podle meho nazoru ceka to same indii v prubehu dalsich let ale to je mimo diskuzi. At uz koupi HERE kdo chce hlavne at pokracuje ve vyvoji a aplikace je stale na stejne urovni, mozna by to byla vyhodna investice pro MS ale ten asi nechce zabit sve bing mapy, kdyz uz do nich tak investoval to same plati o slouceni, bud by zmizely here nebo bing a ani jedno by nebylo dobre, divim se jen ze zajem… Číst vice »

Pavel (neregistrovaný)
Anonym
Pavel (neregistrovaný)

TAURUS1116: Prosim te, neplet tady. Apple ma jedny z nejpropracovanejsich map na trhu a dobre vi proc nekupovat tenhle nokiacky fail

tomas (neregistrovaný)
Anonym
tomas (neregistrovaný)

A microsoft? Ved on pouziva mapy v lumiach. Ked ich odkupi napr apple tas lumie nebudu mat mapy?

ted (neregistrovaný)
Anonym
ted (neregistrovaný)

a já měl za to že here si nokia ponechává a ted čtu že se jí zbaví také a dál se naplno bude věnovat jen sítové infrastruktuře jako alcate či huawei, nj….ted si nejsem jistej ale nokia je v této oblasti spojena s němci ten společný podnik nokia-siemens network stále funguje jo?