Cena:

Uber nabízí v Praze novou službu: sveze vás koloběžkami Lime

Mezi nejpopulárnější dopravní startupy patří bezesporu Uber a Lime. Zatímco první boří klasické taxislužby, Lime se zaměřuje na elektromobilitu v podobě elektrických koloběžek. Nyní se oba startupy „spojily“, alespoň co se týče aplikace. Slovo spojily dáváme záměrně do uvozovek, jelikož Uber už nějaký čas část Lime vlastní.

‎Uber
‎Uber
Cena: zdarma

Koloběžky Lime jsou dostupné prostřednictvím aplikace Uber hned v sedmi evropských městech, mezi nimiž nechybí Praha. Novou možnost přepravy uživatelé Uberu najdou v aplikaci mezi ostatními způsoby přepravy. V případě české metropole tedy doplní služby UberX, Uber Select nebo Uber Black.

lime scooter 1

Nabídka koloběžek Lime v rámci platformy Uber vychází z obvyklých sazeb, odemknutí stojí 25 Kč a uživatel poté platí 4 koruny za minutu jízdy. Před první jízdou jsou uživatelé seznámeni se zásadami bezpečného provozu, včetně výzvy, aby při jízdě nosili helmu, přičemž maximální rychlost všech koloběžek je 25 km/h.

Jak používat Lime v aplikaci Uber?

  • V aplikaci Uber mohou uživatelé jednoduše najít a odemknout koloběžky Lime v okolí. Stáhněte si aplikaci Uber dostupnou pro iPhone i Android
  • Přihlaste se pomocí vašich přihlašovacích údajů Uber
  • Klikněte na možnost „změna režimu“ nahoře na domovské stránce aplikace Uber
  • Změnou na režim „koloběžka“ uvidíte koloběžky Lime ve vašem okolí
  • Naskenujte QR kód na řídítkách koloběžky pro její odemčení
  • Dorazili jste do cíle? V aplikaci Uber najdete po skončení jízdy instrukce k parkování
  • Cena za přepravu koloběžkami bude po dokončení jízdy odečtena z platební karty zaregistrované v aplikaci Uber
Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.