Domů » Bleskovky » U-Disk Thumb Drive: stylový flash disk od Xiaomi za příznivou cenu

U-Disk Thumb Drive: stylový flash disk od Xiaomi za příznivou cenu

Čínská společnost Xiaomi je známá tím, že kromě smartphonů v jejím portfoliu naleznete také celou řadu technologických vychytávek a chytrých zařízení. Výrobce nedávno představil například třetí generaci inteligentní čističky vzduchu či přenosnou tiskárnu na fotky. Nejnovějším přírůstkem do rozvětvené produktové rodiny se stal stylový flash disk nazvaný U-Disk Thumb Drive, za který si Xiaomi účtuje příjemných 79 čínských juanů (přibližně 260 korun).

xiaomi u disk flash disk 2

Elegantní design

U-Disk se pyšní kompaktním kovovým tělem, k němuž je připevněná praktická šňůrka, která by měla zabránit nechtěnému vyklouznutí z ruky nebo ztracení. Řemínek má měkkou texturu a lze jej jednoduše zavěsit na klíč či batoh.

xiaomi u disk flash disk 1

U-Disk přežije prach i vodu

Tělo flash disku je vyrobeno ze slitiny zinku, což mu propůjčuje vysokou odolnost proti opotřebení a rezivění, a kromě toho také napomáhá k efektivnímu odvodu tepla. Díky speciální výrobní technologii disk obstojí také v konfrontaci s vodou či prachem.

xiaomi u disk flash disk 3

Kapacita disku činí 64 GB. Podpora vysokorychlostního přenosu USB 3.0 zaručuje přenosovou rychlost až 124 MB za sekundu. Díky této rychlosti U-Disk zvládne přenést 3 GB filmu s vysokým rozlišením za méně než 30 sekund, čímž šetří váš drahocenný čas.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

7 komentářů

  1. „za který si Xiaomi účtuje příjemných 79 čínských juanů (přibližně 60 korun)“
    To máte v redakci dost príma kurz, takovej bych taky bral ;-)

  2. Ještě jedna důležitá vlastnost, je jedno jako stranou ho do USB strčíte USB je oboustranné :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).