Type While Walk: Bezpečné psaní při chůzi (tip na aplikaci)

Určitě se vám někdy stalo, že jste při chůzi psali SMS a bohužel jste neviděli, co je před vámi. Ať to byl jiný člověk, lampa, nebo třeba odkryté víko od kanálu (to snad raději ani ne :-) ). S touto aplikací se rapidně zvýší vaše bezpečnost při psaní během chůze. Type While Walk je dostupný pro Android na Google Play. Základní verze je zdarma, ovšem část výhledu zakrývá reklamní banner. Za jeho odstranění zaplatíte necelých 80 Kč. Jaký je tedy princip aplikace?

 

V prostředí aplikace se aktivuje zadní fotoaparát, aby nedošlo k nechtěné kolizi s neviděným předmětem a objeví se výchozí klávesnice programu. Toť vše, vcelku snadné a účinné. Obraz kamery se na pozadí neseká, klávesnice je také vcelku dobrá, ale bohužel nepodporuje české znaky a diaktriku (občas jsem narazil na nějaké záseky, ale to lze překousnout). Pomocí tohoto nástroje lze odesílat SMS, statusy na Facebook, Google+, Twitter a další sítě. Také si lze vybrat, který fotoaparát se má aktivovat (zda zadní nebo přední). Upřímně nevím, k čemu tato funkce je, ale budiž.

Odkaz na Google Play

Type While Walk může působit dojmem, že je to jen nějaká „blbost“ na jedno použití, ale při dlouhodobějším používání vám celkem usnadní psaní na ulici, i když možná nebude od věci, když se raději v klidu zastavíte a text napíšete na klasické klávesnici. Nevýhodou je vyšší spotřeba baterie, absence českých znaků a poměrně vysoká cena za odstranění reklamního banneru.

Autor článku
Marek Smékal
image/svg+xml
+

Kapitoly článku