Domů » Bleskovky » Twitter kopíruje Instagram. V Jižní Americe testuje vlastní verzi příběhů

Twitter kopíruje Instagram. V Jižní Americe testuje vlastní verzi příběhů

Od svého založení v roce 2006 nabízel Twitter jedinou formu veřejné komunikace – tweet. To by se však mohlo v budoucnu změnit, sociální síť totiž v Jižní Americe začala testovat novinku zvanou „fleet“. Jedná se o příspěvky, které se objevují v separátní časové ose a po čtyřiadvaceti hodinách nenávratně zmizí.

twitter story fleet
Zdroj: Twitter

Instagramové příběhy na druhou

Připadá vám tento koncept povědomý? Máte pravdu, Twitter zde kráčí ve stopách populárních příběhů ze Snapchatu či Instagramu. Právě druhé zmíněné sociální síti se fleets svou implementací podobají nejvíce.

twitter story fleet 2
Zdroj: Twitter

„Někteří uživatelé příliš netweetují, neboť mají pocit, že jsou jejich příspěvky trvalé a podléhají veřejnému hodnocení v podobě retweetů a lajků,“ vysvětluje produktový manažer Twitteru Mo Aladham, podle něhož se štěbetavá sociální síť snaží nabídnout nové způsoby komunikace, které by na uživatele vytvářely menší tlak než doposud.

Fleets zvládnou text i fotografie

K vytvoření nového „fleetu“ stačí málo, kliknutí na tlačítko plus, které se, podobně jako v případě Instagramu, nachází v levém horní časti obrazovky, kde nově najdete časovou osu příběhů. Poté můžete napsat příspěvek v rozsahu 280 znaků, přidat fotografii, GIF či video – volba je pouze na vás. Zpráva se po zveřejnění objeví v již zmíněné časové ose, kterou můžete procházet pomocí pohybu prstem do stran.

Fleet nelze lajkovat ani retweetovat. Reagovat je možné pouze prostřednictvím emotikonů, případně textově do soukromé zprávy. Twitter na své verzi příběhů pracuje déle než rok. V redakci jsme zvědaví, zda se novinka ujme, nebo bude po případném neúspěšném testování zrušeno. Jedno je však jisté – Twitter se tímto krokem pokusí přilákat zpět uživatele, kteří právě s ohledem na populární příběhy přešli jinam, zpravidla na Instagram.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).