Twitter dovolí využít NFT jako profilový obrázek

Twitter nft 1

NFT (non-fungible token neboli česky nezaměnitelný token) je jednou z nejvíce skloňovaných zkratek poslední doby. Forma digitálního umění, která je skrze kryptoměnu zapsaná do blockchainu, díky čemuž vám nakoupené dílo jen tak někdo nevyfoukne, začíná zajímat čím dál tím více velkých firem a významných osob, jako například Adidas, Snoop Dogg či Samsung. Nyní se do světa NFT pouští také sociální síť Twitter.

twitter nft
Twitter umožní nastavit vaše NFT jako speciální profilový obrázek

Nikoli ovšem tím, že by sama nějaké to NFT vytvořila. Twitter je s podporou NFT trochu opatrnější – pokud nějaký nezaměnitelný token vlastníte a chcete se s ním pochlubit, můžete si jej nastavit jako speciální profilový obrázek. Ten se od standardní profilovky na první pohled liší tím, že má hexagonální tvar, takže ostatní uživatelé nebudou na pochybách, že zobrazené NFT vlastníte právě vy.

Twitter totiž oznámil možnost propojit účet s několika dostupnými kryptopeněženkami (Argent, Coinbase Wallet, Ledger Live, MetaMask, Rainbow a Trust Wallet), skrze které si můžete vybrat některý z vašich zakoupených NFT a nastavit si je jako profilový obrázek. Sociální síť na zobrazování NFT jako profilových obrázků rovněž spolupracuje se známým tržištěm OpenSea.

Pro speciální NFT profilovku potřebujete předplatné a iPhone

Populární sociální síť tímto krokem vyšla vstříc všem majitelům NFT, kteří se svými zakoupenými díly chtějí pochlubit. Zároveň díky tomu může sloužit také pro domlouvání obchodů, neboť protistrana na první pohled pozná, zda dané NFT vlastníte, či se jen pokoušíte o podvod. Pakliže se chcete svým NFT prostřednictvím speciálního profilového obrázku pochlubit na Twitteru už nyní, musíte mít aktivní předplatné Twitter Blue (prozatím dostupné pouze v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu) a vlastnit zařízení s iOS.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku