Domů » Bleskovky » Twitter chystá velké změny v aplikaci pro Android, beta verze už je dostupná ke stažení

Twitter chystá velké změny v aplikaci pro Android, beta verze už je dostupná ke stažení

Twitter na konci srpna nabídl možnost testovat beta verzi aplikace pro Android. Do nedávna nebyly žádné novinky až do pátku, když došlo k uvolnění bety páté verze aplikace, konkrétně označení jako 5.0.0.beta-7, která je od základů přepracovaná.

První změnou, které si všimnete, je horní řádek, kde ikony nahradily textové popisky. Tahem můžete procházet jednotlivé kategorie: timeline, interakce, zprávy, aktivity, trendy a vlastní profil. Došlo tak k zjednodušení ovládni a zlepšila se přístupnost některých funkcí.

 

Další výraznou novinkou jsou náhledy obrázků. Aplikace třetích stran to umějí již dlouho a jsme rádi, že se tato funkce nově dostala i do oficiálního klienta, jelikož odpadá dodatečné otevírání příspěvků s obrázkem. Bohužel stále nejsou vidět obrázky z Instagramu. Je zde také nový postranní panel, který duplikuje funkcí horní navigační lišty. Jednoduše klepnete na logo Twitteru v horním levém rohu a postranní panel se ukáže.

Aplikaci si můžete stáhnout do vašeho zařízení, ale jelikož se jedná o betu, není zaručena funkčnost. Testovali jsme ji na Nexusu 4, Samsungu Galaxy S4 a Galaxy Note II, kde nevykazovala žádné zásadní problémy. Rozhodně se však jedná o velkou změnu oficiální aplikace a podle prvních dojmů převážně k lepšímu.

David Podzimek

3 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  A co to sileny zobrazovani s modryma carama, ktery dela timeline tak neprehlednou? Zmizelo nebo tam porad strasi. Kdyz chci videt konverzaci, kliknu na tweet a rozbalim si ji. Nechci, aby se mi skoro cela zobrazovala s kazdym novym prispevkem. Kvuli tomu jsem se vratil ke starsi verzi a twitter v pocitaci radsi ani neotviram.

  • David Podzimek

   Také mě to někdy otravuje, ale pořád to tam je.

  • To tam je pořád a očividně to zůstane, protože hoši v Twitteru to považují za fajn fičuru.

   Já už to měl i ve starší verzi ofiko app a zvykl jsem si na to.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).