Domů » Články » Twisty Launcher: Ovládejte svůj smartphone pohybem

Twisty Launcher: Ovládejte svůj smartphone pohybem

Máme pro vás tip na šikovný nástroj, který vám umožní spouštět oblíbené aplikace pohybem telefonu. Základní verze je zdarma, ale ani placená varianta vám průvan v peněžence neudělá.

Dnes pro vás mám tip na velmi užitečnou aplikaci. Název sice může trochu mást, jelikož pod slovem launcher si většina z vás vybaví nové uživatelské prostředí. V případě Twisty je tomu ale trochu jinak. Uživatelé Motoroly Moto X jistě znají pohybová gesta, která telefon umí již ve výchozím nastavení. Ostatní nemusí zoufat, právě pro ně vytvořili vývojáři ze studia Prometheus Interactive aplikaci Twisty Launcher, která zvládá téměř to samé.

 

Základní verze je zdarma

V Twisty si lze nastavit rychlý přístup k aplikacím pomocí pohybového gesta. Základní verze je k dispozici zdarma, máte ovšem k dispozici jen jedno pohybové gesto na spuštění fotoaparátu, což není zrovna mnoho.  Za necelých 20 Kč se vám zpřístupní další dvě pohybová gesta a k tomu možnost volit si libovolné aplikace, které se po daném gestu spustí.  Sortiment gest není zrovna velký, konkrétně jsou v nabídce tři. Nevím zda je to dobře či špatně, ale na druhou stranu – čím více gest, tím větší šance, že je uživatel zapomene a bude je muset znovu nastavovat, nebo že se spletete. Méně někdy znamená více.

 

Točíme s telefonem

Aplikace tedy v bezplatné variantě podporuje gesto, které spočívá v naklopení telefonu o 90 stupňů. Jak jsem psal výše, spustí se fotoaparát. Pokud ovšem do aplikace investujete peníze, lze si navolit libovolnou aplikaci (vytvoření zprávy, Facebook, otevření webového prohlížeče, spuštění hry). To samé se týká i dalších gest, jako je dvojnásobné otočení telefonu displejem dolu, nebo otočení smartphonu kolem své osy ve směru doleva. 

Odkaz na Google Play

Jediná nevýhoda Twisty Launcheru spočívá v tom, že aplikace musí neustále běžet na pozadí. Jakmile ji ukončíte nebo vyčistíte operační paměť, gesta přestanou fungovat a aplikaci bude nutné znovu otevřít. I přes tento malý „nedodělek“ si myslím, že Twisty Launcher umí docela dobře zpříjemnit používání telefonu a hlavně zrychlit otevírání nejdůležitějších aplikací. 

Určitě se někomu z vás někdy stalo, že potřeboval rychle zapnout fotoaparát a něco zajímavého zachytit. S touto utilitou budete mít jistotu rychlého spuštění nejen fotoaparátu, ale i dalších programů.

Marek Smékal

Diskuze k článku

  1. Fejk (neregistrovaný)

    Podle google play je aplikace staršího data ale dřív jsem na ni nikde nenarazil, takže díq redakci za tip a já jdu instalovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).