Domů » Bleskovky » Víme, které iPhony nebude možné aktualizovat na iOS 15

Víme, které iPhony nebude možné aktualizovat na iOS 15

Apple tradičně při vydání nové verze operačního systému iOS vyřazuje některé starší modely ze seznamu podporovaných zařízení. Aktualizace na iOS 15 se pravděpodobně nedočkají modely iPhone 6S, iPhone 6S Plus a také původní iPhone SE. Tato informace se objevila na izraelské webové stránce The Verifier.

Mnozí očekávali, že ze seznamu podporovaných telefonů pro novou verzi iOS vypadne 6S už letos při představení iOS 14. Apple nakonec těmto třem modelům přístup k nejnovějšímu operačnímu systému umožnil, ale příští rok už na iOS 15 aktualizovat nepůjde.

ios 14 1

Nový operační systém iOS 15 by měl být představen v rámci konference WWDC 2021, která se bude konat v červnu příštího roku. Krátce poté můžeme očekávat i vypuštění beta verze pro vývojáře. Plné verze pro širokou veřejnost bychom se mohli dočkat v druhé polovině příštího roku společně s novou generací iPhonu 13.

iphone 6s

iPhone 6S už je na trhu více než pět let, takže není až takovým překvapením, že bude příští rok ze seznamu aktualizovaných zařízení vyřazen. Pokud jste jeho majitelem a rádi byste upgradovali na nový model s přístupem k nejnovějšímu operačnímu systému, máte stále ještě zhruba rok na výběr jeho nástupce.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

6 komentářů

  1. Tak nastal čas prodat můj SE do bazaru, pokud je ještě podporován, tak si drží vysokou cenu, doufám. Horší je, že nic nové v takové velikosti již neexistuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).