Domů » Bleskovky » Továrny Foxconnu jedou „na plný pecky“. Snaží se vyrobit dostatek iPhonů 12

Továrny Foxconnu jedou „na plný pecky“. Snaží se vyrobit dostatek iPhonů 12

S blížím se představením nových iPhonů sílí tlak ve společnosti Foxconn. Výrobní linky dosáhly maximálního možného vytížení a v provozu jsou prakticky nepřetržitě, tedy 24 hodin denně. Tamní pracovníci mají jediný úkol – vyrobit dostatek nových modelů iPhone, aby uspokojili tradičně vysokou poptávku. Informaci přinesl deník South China Morning Post.

iphone 12

Svátek v práci

Podle informací hongkongského deníku byli zaměstnanci Foxconnu požádáni, aby vynechali osmidenní státní volno, které v Číně začíná tento týden. S navyšováním přesčasů rostou také příplatky pro zaměstnance, tedy alespoň pro ty, kteří v továrně pracují více než 90 dní.

Tip: iPhone 12: známe datum premiéry i zahájení prodeje

Dle dostupných informací však většina pracovníků přijímá požadavky vedení s nadšením. Patrně to souvisí s čínskými zákony, které zaměstnance v průběhu státních svátků opravňují k trojnásobnému platu. Nad rámec státního příplatku navíc čínský výrobce pracovníkům údajně slíbil bonus ve výši 10 000 juanů (v přepočtu asi 34 500 korun).

iPhone 12: představení se blíží

Společnost Apple se kvůli pandemii koronaviru musí vypořádat s opožděnou produkcí nových telefonů. Z dostupných informací přitom vyplývá, že standardní iPhone 12 bude k dispozici téměř bezprostředně po chystané tiskové konferenci, jejíž datum bylo stanoveno na 13. října. K zahájení prodeje modelů iPhone 12 Pro a Pro Max by mělo dojít v listopadu.

Jiný zdroj naopak tvrdí, že nejprve dorazí na trh 6,1palcové varianty (tedy iPhone 12 a 12 Pro), zatímco na modely 12 mini a Pro Max přijde řada o několik týdnů později.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. To je zpráva, panečku

  2. Vzrušuje mne představa, za tam někde na druhém konci světa již možná je můj příští telefón.

    • Tak to musíš mít hodně smutný život, když tě vzrušuje představa, jak ti na druhém konci světa za pár drobných vyrobí telefon, který ty koupíš za desetitisíce 🙄 Já bych řekl, že je to spíš smutné než vzrušující…

    • Smutné životy má akorát zdejší skvadra vás důchodců, každý den čekajíc na nové články o Apple, aby mohli uvolnit frustraci, zaplnit prázdné životy, a ventilovat mindráky z firmy vyrábějící spotřební elektroniku, než se konečně objeví zubatá :D

  3. A navození umělého pocitu nedostatku zboží tu máme po roce zas 😁
    Šup šup předobjednávat, stát fronty, protože i tento rok vůbec nebudou k mání miliony kusů 🤔

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).