Domů » Bleskovky » Tomu šťáva nedojde: Tag Heuer představil telefon s fotovoltaickými články ukrytými v displeji

Tomu šťáva nedojde: Tag Heuer představil telefon s fotovoltaickými články ukrytými v displeji

Švýcarští mistři hodinových strojků ze společnosti Tag Heuer představili další generaci svého luxusního telefonu. Novinka nese produktové označení Meridiist Infinite a jedná se o klasickou koncepci, která ze současného světa mobilní elektroniky již téměř vymizela. Stejně jako ostatní prestižní značky jakou je například Vertu, Tag Heuer sází na špičkové zpracování a prvotřídní materiály. Ty jsou zde zastoupeny v podobě titanu, karbonu a safírového sklíčka displeje.

 

O zobrazovací schopnosti se stará 2,4” LCD panel s poněkud archaicky vyhlížejícím rozlišením 240 x 320 pixelů. Tag Heuer již tradičně do horní hrany telefonu integroval sekundární displej pro indikaci času a dalších stavových informací. Pro zachycení rychlých momentek poslouží pětimegapixelový fotoaparát, který ukládá snímky do interní paměti s kapacitou 8 GB. Libozvučný název Infinite výrobce nezvolil jen tak.

Jeho opodstatnění nalezneme pod krycím sklíčkem, kde se nachází transparentní fotovoltaické články, které automaticky dobíjejí akumulátor. Tento systém dokáže zpracovávat kromě slunečních paprsků i umělé světlo. Výsledkem má být extrémně dlouhá pohotovostní doba na jedno nabití. Merdiist Infinite bude dostupný v polovině letošního roku u vybraných prodejců a klenotníků. Ačkoliv Tag Heuer nezveřejnil cenu, je již nyní zřejmé, že se bude jednat o exkluzivní zboží pro specifickou část klientely.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. sa mi ráta, ako vedia využiť ješitnosť a debilitu boháčov :-) príde mi to ako embéčka s kapotou ferrari, aj to so šesdesiatych rokov :-) dobrý kentus…ale debila vypatlaného nezaujíma (a ani nevyužije) technika, ale iba image :-)))))) image je nanič, počúvaj tagheuer

  • Velda (neregistrovaný)

   Jenomže narozdíl od konvenčních telefonů, u tohoto se setkává hodnota s cenou.

  • Johny (neregistrovaný)

   jaká hodnota? je to vyleštěnej Ericsson z roku 1-2. V dnešnim světě naprosto nedostačující zařízení. Je to jako bys posázel walkmana pěknym designem a kovem a dal mu zlatou hlavu. Sice bude krásně určitě přehrávat kazety, ale proboha!!!

 2. tak oni nabijaju cez display? cez sklo? no aby ich apple nekupil aj s tymi hodinkami :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).