Domů » Bleskovky » Tohle Sonos neuhlídal: nový přenosný reproduktor bude trhák

Tohle Sonos neuhlídal: nový přenosný reproduktor bude trhák

Sonos patří mezi přední výrobce reproduktorů a audio příslušenství, který sází na prémiovou kvalitu a svůj vlastní ekosystém. Všechny produkty Sonosu až dosud patřily do tepla našich domovů, povětšinou k televizi či jako součást domácího kina. To se nicméně má změnit – podle uniklé spekulace má během několika příštích dní Sonos představit přenosný Bluetooth reproduktor.

Sonos Roam 1
Sonos Roam na uniklém tiskovém snímku

Přenosný reproduktor v portfoliu Sonosu najdeme, nicméně repráček Move je na běžné přenášení poměrně velký a těžký. Novinka s názvem Roam má rozměry 16,5 x 6,3 x 6,3 centimetrů a váží zhruba 450 gramů. Zvuk má být přímější, než jaký nabízí konkurence s 360° zvukem, nicméně vliv na kvalitu to jistě mít nebude. Ovládací prvky jsou poté umístěny na „horní“ hraně.

Sonos Roam 2
Sonos Roam bude dostupný ve dvou barevných variantách

Na baterku vydrží Sonos Roam až 10 hodin a dobít jej lze skrze USB-C nebo bezdrátový dok, za který si Sonos řekne 49 dolarů (cca 1 000 korun). Přehrávat hudbu můžete jak skrze Bluetooth, tak Wi-Fi, a nechybí ani vodotěsnost.

Nepřehlédněte – Sonos Move: můžete jej přenášet a nevadí mu voda ani písek [recenze]

Odhadovaná cena je 169 dolarů (cca 3 700 korun) a představení by mělo proběhnout 9. března. Do prodeje se má Sonos Roam dostat až 20. dubna. Sonos také údajně pracuje na vlastních sluchátkách s ANC, nicméně jejich premiéra by měla proběhnout později.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Pochybuji, že se to vůbec nějak přiblíží prodejím JBL, natož aby to byl trhák…

  • Nepřiblíží, ale o to Sonosu ani nejde. Sonos nebo Bose je soundsystem pro prémiový segment, ne pro cílovku JBL a Niceboye :-) A garantuju ti, že tohle bude hrát 3x lépe.

  • a jak toho docílí? :D 3x lépe je trochu nadsázka, ne?

  • Johny: A slyšel si někdy hrát Bose nebo Sonos? To má zvuk úplně jinde než normální mainstreamovaný značky s pětinovou cenou.

  • Macan, tak zkus příště porovnat produkty ve stejné cenové kategorii :)

  • Mně je vcelku jedno, o co komu jde nebo nejde. Já jen reaguji na nadpis, ve kterém se píše, že to bude trhák, což jistě nebude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).