Domů » Bleskovky » Sonos chystá prémiová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Víme, jak budou vypadat

Sonos chystá prémiová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Víme, jak budou vypadat

Pod značkou Sonos už brzy seženete kromě reproduktorů také sluchátka. První informace o nich prosákly již v září, teď se ale díky německému patentovému úřadu můžeme podívat na jejich pravděpodobně už takřka finální podobu. Těšit se můžeme na bezdrátová náhlavní sluchátka s aktivním potlačením hluku, která budou mířit na náročné posluchače.

sonosheadphones 2
Takto by měla vypadat první sluchátka od Sonosu

Ve srovnání s podzimním únikem doznal vzhled poměrně radikálních změn. Zakončení hlavového mostu bude ústit přímo do mušlí a nikoliv je objímat, což se projevilo i na celkové konstrukci jejich vnějších částí. Na těch by také mělo přibýt logo výrobce, i když jeho umístění se samozřejmě může oproti nákresu ještě změnit.

sonosheadphones 3
Ve srovnání s nákresy z podzimu doznal design poměrně velkých změn

Sluchátka budou disponovat USB-C konektorem a přípojkou pro 3,5mm sluchátkový kabel. Na jednom z obrázků se také objevuje adaptér, který umožní nahradit originální náušníky jinak velkými. O další výbavě zatím mnoho informací dostupných není, hovoří se ale o tom, že jednou z funkcí bude plynulý přechod přehrávaného zvuku z reproduktorů Sonos právě do sluchátek.

sonosheadphones 1
Sluchátkový adaptér umožní měnit velikost náušníků

Očekává se, že podobně jako ostatní produkty Sonos budou i nová sluchátka mířit do vyšších pater segmentu. Konkurovat tak budou například AirPodům Max nebo prémiovým modelům od Sony, Bose či Sennheiseru. Kdy uvidíme finální podobu, zatím není jisté – Sonos oznámil nový produkt na březen, ale pravděpodobně půjde o též chystaný kompaktní reproduktor. Pokud to tak bude a zároveň CEO firmy Patrick Spence dostojí svým slovům o ambici představit alespoň dva produkty ročně, pak budou sluchátka nejspíše představena během druhé poloviny letoška.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.