Domů » Bleskovky » Tohle je Pixel 4 XL: bez výřezů, za to s širokým čelem

Tohle je Pixel 4 XL: bez výřezů, za to s širokým čelem

V průběhu léta se od Google dočkáme vypuštění nové verze Androidu s pořadovým písmenem Q, na podzim pak bude následovat čtvrtá generace smartphonů Google Pixel. I letos bychom se měli dočkat dvou podobných modelů, které se budou lišit zejména velikostí. Takto by měl podle @onleaks vypadat ten větší z nich.

pixel 4 xl 1

Pixel 4 XL: velký displej s velkým čelem

Pokud se tato spekulace vyplní, můžeme se těšit na telefon s 6,25″ displejem a rozměry 160,4 × 75,2 × 8,2 mm; Pixel 4 XL tak má být i přes menší displej decentně vyšší než jeho předchůdce. Důvodem má být poměrně široké čelo, které se stane domovem pro duální selfie kamerku a sluchátkový reproduktor.


Google tak nebude do displeje řezat, vrtat, či vymýšlet výsuvné konstrukce, které by telefon připravily o voděodolnost. Selfie kamerka má navíc sloužit k pokročilé biometrické autentizaci uživatele, podobně jako TrueDepth kamera u iPhonů. Sekundární funkcí pak má být ještě ovládání telefonu bezdotykovými gesty.

Zadní strana se má od předchozích modelů významně lišit, Google patrně upustí od „dvoubarevného“ řešení a vsadí na konzervativní vzhled zad z jednoho materiálu. Z levého horního rohu bude vystupovat čtvercový fotomodul se zaoblenými rohy, ve kterém se mají nacházet tři čočky fotoaparátu, patrně jedna klasická, druhá širokoúhlá a třetí ukrývající speciální hloubkový senzor.

pixel 4 xl 2

Od nových Pixelů lze očekávat výbavu vlajkových telefonů, přičemž základem se stane čipset Qualcomm Snadragon 855. Na operační paměti Google v minulosti poměrně šetřil, jsme zvědaví, zda se v letošním roce trochu víc odváže. Na rozdíl od nedávno představených smartphonů Google Pixel 3a a 3a XL nemají mít chystané vlajkové novinky tradiční sluchátkový jack. Příchod nových Pixelů se odehraje patrně někdy v říjnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jana
Anonym
jana

co to je zase za zrudu? slibivali mobil bez ramecku nahore a dole a ted tohle?

niky79
Anonym
niky79

Me přijde, že v Google se prostě zbláznili. Ta dvojbarevná záda byla hrozna. Pak taky drželi klasický vzhled telefonu, tj. nevyužité místo nahoře a dole. Ted jsou konečně dvoubarebná zada pryč, ale zase přibyl jablečný foto-nádor. A aby toho nebylo malo, odebrali nevyužité místo dole a nechali jen to nahoře. Ale pořád se jim to zdálo málo hnusné, a tak tam ještě přidali to zaoblení displeje. Ne, tohle si určitě kupovat nebudu.

Tony
Anonym
Tony

Myslíš Huawei „foto-nádor“ nie?

Carda
Anonym
Carda

Však tohle bude krasný stroj jak to že se to nudlofilům nelíbí ?

Tedy
Uživatel
Tedy

Než tohle tak snad radši ten výřez tedy

uni
Uživatel
uni

Pointa není v poměru stran ?