Domů » Bleskovky » Tohle by čekal málokdo: Cyanogen odmítl akviziční návrh Googlu

Tohle by čekal málokdo: Cyanogen odmítl akviziční návrh Googlu

Touhy obřích společností pohlcovat menší projekty a startupy všeho druhu jsou v podstatě chytře promyšlené strategie, které vedou k udržení aktuální pozice na trhu. Například Google už v minulosti několikrát ukázal, že je v této taktice naprostým přeborníkem a proto bylo pouze otázkou času, kdy v jeho hledáčku uvízne společnost Cyanogen. Za relativně krátkou dobu si její komunitní verze operačního systému Android vydobyla významné postavení, což před několika měsíci vyvrcholilo navázáním spolupráce s mobilním výrobcem OnePlus.

 

Akviziční návrh vznesl Sundar Pichai, který vede divizi operačního systému Android a Chrome. Očividně se však nejednalo o nikterak atraktivní nabídku, jelikož se vyhledávací gigant setkal s negativní reakcí. Drtivá část odborné veřejnosti s tímto postojem souhlasí, jelikož se objevily obavy z případné ztráty komunitního charakteru společnosti. Dalším důvodem k odmítnutí je údajný zájem ze strany indického výrobce Micromax, který Cyanogen Inc. oslovil již dříve.

Cílem skupiny vývojářů je zvýšit celkovou hodnotu společnosti na jednu miliardu dolarů. Je tedy pravděpodobné, Cyanogen zůstane u partnerských dohod a financování z řad investorů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Je vidět, že v Cyanogenu jsou rozumní lidé. :)

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Tak snad se nenechají koupit Microsoftem.

 3. Rozumný to krok, vše co Google požere akorát znehodnotí.

 4. Wesi (neregistrovaný)

  Ale nechají, za miliardu :D

 5. readytogo (neregistrovaný)

  Presne tak. Ponukali im malo.

 6. kolemjdouci (neregistrovaný)

  „což před několika měsíci vyvrcholilo navázáním spolupráce s mobilním výrobcem OnePlus“

  neni zcela pravda, vyvrcholilo zalozenim spolecnosti Cyanogen Inc. a vpodstate ihned nasledne spoluprace s VYROBCEM Oppo na modelu N1. OnePlus neni vyrobce ale jenom spolecnost, pro kterou samozrejme vyrabi Oppo ktera OnePlus vlastni.

  Jinak skoda, ze zrovna v tomto pripade doslo k prelozeni opravdu zpravicky bez hlubsi snahy prozkoumat/zapolemizovat co by za nabidkou mohlo stat, internet (samozrejme ne ten cesky) touto kauzou o vikendu docela zil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).