Domů » Bleskovky » To je „fičák“: 100 000 kusů Xiaomi Mi3 vyprodáno za necelých pět minut

To je „fičák“: 100 000 kusů Xiaomi Mi3 vyprodáno za necelých pět minut

Čínský výrobce Xiaomi uvolnil 5. listopadu do prodeje 100 000 kusů svého špičkového smartphonu Mi3 skrz svůj e-shop. Na Mi3 mnozí zájemci čekají takřka jako na smilování boží, takže není divu, že byly telefony vyprodány rychle, velmi rychle. Dokonce za 4 minuty a 42 vteřin, což je zcela neuvěřitelné.

Zároveň s Mi3 šly do prodeje i hůře vybavený smartphone Hongmi (vyprodán za 4 minuty a 5 vteřin), chytrá televize MiTV (vyprodána dokonce za 3 minuty a 58 vteřin) a další produkty, včetně staršího smartphonu Mi2S. Komplet vše bylo vyprodáno. Smartphone Hongmi a televize MiTV byly také v počtu po sto tisících kusech.

Čínský výrobce tak slaví nemalý úspěch a takto rychlými prodeji se samozřejmě může chlubit. Uvidíme, kdy půjde do prodeje další várka produktů, jak rychle se prodá, ale hlavně, kdy se Mi3 konečně dostane k nám. Ani my se ho nemůžeme dočkat.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

27 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  Dokud nebudou prodávat přímo v ČR tak mě to nezajímá.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Tohle už to bylo mockrát.

  Těch 5 minut neznamená, že za 5 minut si to koupily koncový uživatelé.

  5 minut je hezké a jaké budou prodeje za měsít , tři nebo půl či rok.

  Mi3 určená pro Čínu nás nemusí zajímat, protože použitý chipset nemá podporu pro 3G\4G sítě. takže v EU by Vám fungovalo jen EDGE.

  Verze pro GSM sítě v EU přijde později….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Koukám napsal jsem to tak trochu blbě. Čína má samo 3/4G síť ale největší, nejvíc rozšířený operátor v Číně nepoužívá kompatibilní síť s tím co je v EU.

  • To všichni víme, otázkou zůstává jaká verze se tak rychle vyprodala (zasvěcení vědí, že to byla Tegra), ale není špatné tyto „docela důležité“ informace v článku psát.

  • Petris (neregistrovaný)

   Přesně tak!!!!!!! Tegra 4 pro čínský trh nás nezajímá. Nás zajímá kolik telefonů se Snapdragon bylo uvolněno!!!

 3. dizajnovo pre mna asi najkrajsi mobil zatial, skoda ze sa tu neda kupit…

  • LivingLegend

   Jak neda koupit dit to maj treba tady [odkaz] [odkaz]

  • Overmyshoulder (neregistrovaný)

   Nedá, na skladě ho nemaj. K čemu mi je, že se dá objednat, když ani nevím kdy ho dostanu.

  • Livinglegend: Expert no :D, telefon ještě s chipem pro EU ani není zatím v prodeji (a zatím upřímně ani není jasné, zda-li je vůbec ve výrobě), takže se opravdu zatím koupit nedá.

 4. Co je divného na tom, že se v zemi s miliardou lidí „vyprodá“ 100 tis. telefonů za 5 minut? Šlo jen o to kliknout na netu.

  • Touché ;)

  • Také přemýšlím, co je na té číslovce zajímavého. Prostě se jen nakumulovala natěšená skupinka (a to doslova) nedočkavců a klikla. Až se budeme bavit o milionech/dny…

  • Zařízení je to zajímavé a věřím, že prodej bude úspěšný. Nevím jak moc, ale prodávat se dle mého bude dobře. Jen tento článek mi připadá spíš jako reklama… O to podivnější, že reklama na výrobek, který si tu nekoupím…

  • flek (neregistrovaný)

   Kdyby stejný počet telefonů jednoho modelu za stejný časový úsek prodala Nokie, jistě by to bylo super sdělení, že?

  • 100 tis. kusů za pět minut je k ničemu. Pak totiž nemusí deset let prodat nic… Porovnávat se musí v delších časových úsecích…

  • flek (neregistrovaný)

   Ještě lepší úspěch – 200 000 ks za 45 slavil s předchozím modelem

   [odkaz]

   Čili se nejedná o náhodu

  • flek (neregistrovaný)

   45 sekund

  • Prodávat Apple iPhony v předprodeji jen a pouze po netu, tak věřím, že podobná čísla také s přehledem dosáhne… Jak říkám, rozhoduje dlouhodobý prodej…

  • Přesně tak, je to údaj úplně a naprosto o ničem. Taky se nebudu chlubit prvními 500 metry při maratonu v rekordním čase, když mě pak v prostředku sebral sběrný bus….

 5. Ten render s homescreenom vyzera ako detska atrapa za 99 centov :-)

 6. No, po pravdě nic moc… Nevím proč jsou všichni tak vyjevení ? Přitom jak je Čína velká, tak je číslo 100 tis docela nic moc.

  • Asi protože je to už druhá vlna, první vlna se vyprodala asi za 1:56, to už je docela slušné :)

  • sdf (neregistrovaný)

   Kdyz velkou cast vykoupi prekupnici tak se neni cemu divit;-)

 7. mikis (neregistrovaný)

  Taky jsem názoru, že na miliardovou zemi jako je Čína je 100000ks jako plivnutí :-). Myslím, že vlajkové lodi jiných výrobců na tom nejsou o nic hůř v první dni prodeje s tím rozdílem, že se nikdo podobnou statistikou nechlubí a mají připraveno a vyrobeno telefonu k prodeji v podstatně větším počtu než Xiaomi.

 8. xxx (neregistrovaný)

  Poroz! Někdo nechal zapnutý bulvarizátor titulků…

 9. Petr (neregistrovaný)

  S dvouletou zárukou se to nechá sehnat třeba tady [odkaz]

 10. Pokud někdo uvažuje nad koupí telefonu Xiaomi, může mi napsat na [odkaz]

  Rád zodpovím případné dotazy.

  Jinak MI3 Tegra i Hongmi jsou funkční na všechny naše operátory. Jediné omezení je, že mobilní datový internet jede pouze v režimu 2G. Kdo využívá WIFI nebo se nepohybuje v místech, kde je 3G síť, případně nemá mobilní datový internet vůbec, nemusí ho toto omezení trápit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).