Domů » Bleskovky » Tisíc aut za den: Tesla začala plnit své plány

Tisíc aut za den: Tesla začala plnit své plány

Tesla, resp. její šéf Elon Musk, si rádi stanovují velké cíle, které pak ale mají trochu problém plnit. Největší problém byl hlavně s dosažením dostatečné výrobní kapacity, která je pro automobilku životně důležitá. Jako cíl bylo vytyčeno číslo 5 000 Modelů 3 za týden, přičemž této hodnoty mělo být dosaženo už koncem roku 2017. To se však dlouhé měsíce nedařilo.

Nyní to vypadá, že je Tesla konečně na správné cestě. Za poslední červnový týden totiž skutečně vyrobili vysněných 5 000 kusů „dostupného“ Modelu 3. Alespoň to tedy tvrdí zdroje z továrny, které tuto informaci prozradily agentuře Reuters.

Výrobní peklo

Elon Musk dokonce včera tweetnul, že během sedmi dní vyrobili 7 000 tisíc vozů. To je na poměry Tesly vskutku úctyhodné číslo, ačkoliv do něj Elon zřejmě započítal všechny vyrobené typy, nejen Model 3.

Model 3 však každopádně Tesle dělá největší problémy. Elon se o procesu výroby tohoto vozu vyjádřil jako o „výrobním pekle“ a není divu. V posledním čtvrtletí roku 2017 totiž kvůli mnoha problémům zvládli vyrobit pouhých 260 vozů tohoto typu. To je samozřejmě jen zlomek toho, co si stanovili a toho, co vyrobili nyní během jediného týdne. Problémy v jedné fázi dokonce zašly tak daleko, že Tesla musela částečně rozebrat produkční linku a vrátit se do značné míry k ruční kompletaci vozů.

Tesla představila Model 3: Nadupaný elektromobil dostupný takřka každému

Musk nicméně nedávno přikázal postavit v areálu továrny Tesly obrovský stan, v němž vznikla doplňková výrobní linka. Jakkoliv šílené se toto řešení může zdát, zřejmě se vyplatilo.

Tesla si podle všeho věří, že tempo výroby už zvládne udržet. Před pár dny tak spustili možnost objednávek Modelu 3 pro všechny držitele předběžných rezervací, což jsou desítky tisíc lidí. Problém, s kterým se musí vypořádat, je však nejenom tempo výroby, ale i její kvalita. Některé první Modely 3 totiž měly problémy s lícováním dílů a obecně údajně nebyly příliš dílensky povedené. Musíme tak doufat, že se Tesle podaří neobětovat kvalitu kvantitě.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

7 komentářů

 1. Koukám, že Musk zavřel místním tesla haterům pusy :D. Kdyby to byl článek o tom jak zase nestíhá, tak už tady bylo nejmíň 50 komentářů, jak je neschopný.

  • Pockej do pristiho tydne, hnupe.

  • Ááá, už je tady, potrefený hlupák se ozval…

  • Ale kdepak, hlupak prisel tlapajic rucickama nad vysledkem, ktery musk trictvrte roku jenom odkladal a sliboval, ze jednou se to uz konecne povede. A Ja narozdil od tebe jsem cetl, za jakou cenu toho bylo minuly tyden dosazeno. Pristi tyden uvidis sam.

  • A co jsi v životě dokázal ty hňupe?
   PS. Srovnej to s Muskem, abys význam svých výtvorů dal do správného referenčního rámce ;)

  • Jirka: Hele já nejsem žádný člen Muskova fan clubu, spíš jen konstatuju, jaké tu je ticho, oproti hatům, které tady bývají běžně :-). Mě je celá tesla ukradená. Hodně se mi líbí design, ale dokud to nebudou dělat v dieselu/benzínu, nebo nebude mít dojezd alespoň 1000km s dobitím do 5 minut, tak mě to auto nezajímá ;-).

  • Místní haters mají prostě v kapse progresivnější vizionáře, než je Musk. Šetří si je ale na lepší časy :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).