Domů » Bleskovky » Tip: Dostávejte notifikace ze svého zařízení s Androidem na počítači

Tip: Dostávejte notifikace ze svého zařízení s Androidem na počítači

Často se mi stává, že sedím u počítače, slyším telefon notifikovat a nebýt LED diody, neměl bych tušení o jaký druh informace se jedná. Říkám si, že by bylo užitečné vidět na počítači notifikace z telefonu. Na něčem podobném pracuje Google v dalších generacích prohlížeče Chrome, ale to je zatím hudba budoucnosti. Již dnes však existuje řešení, které na váš počítač přenese notifikace, bez toho abyste se museli dotknout zařízení s Androidem. Jednoduché řešení přináší aplikace Android Dropbox Notifications.

 

Jak již jméno naznačuje, aplikace využívá Dropbox účet. Vytvoří nový HTML soubor ve vašem úložišti a aktualizuje ho pokaždé, když přijde nová notifikace na vaše zařízení s Androidem. Když dojde k aktualizaci souboru, dostanete z Dropbox aplikace na PC/Macu/Linuxu upozornění, že máte novou notifikaci. Nedostatkem je, že musíte otevřít HTML soubor, abyste viděli obsah všech notifikací. Proces tak není elegantní, jak by měl být, ale splní svůj účel. Aplikace umožňuje i filtrování notifikací. Vývojáři pracují na možnosti užívat i jiná cloudová úložiště a možnosti vidět notifikace bez otevírání souboru, takže bychom se brzy měli dočkat odstranění té pravděpodobně největší překážky.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  DeskNotifier…

 2. Přesně, jak napsal kolega nade mnou. Existují daleko sofistikovanější, lepší a pohodlnější řešení, viz například právě onen DeskNotifier [odkaz]

  (používal jsem ho teda naposledy hodně dávno a měl dost problémy se stabilitou, ale předpokládám, že za tu dobu ušel hodně cesty ve vývoji)

  • David Podzimek

   Co jsem koukal, tak o něm čtu problémy a nebyl více než rok aktualizován (Free verze)

  • taky ho mám koupený, ale fungoval tak nějak všelijak takže ho momentálně nepoužívám

  • Sorry, ja pouzival Remote Notifier for Android ([odkaz]) – nicmene s tou stabilitou to nebylo taky o moc lepsi. OK – beru, omlouvam se – myslel jsem, ze existuje spousta takovych reseni, kdyz tahle existovala uz par let zpet.

  • David Podzimek

   V pohodě, já na to koukal letmo a většina aplikací byla stará a neaktuální Samozřejmě nejsem uživatel Androidu dlouho a mohla mi toho hromada uniknout. Budu rád za další návrhy na alternativu :)

 3. Leffi (neregistrovaný)

  Docela zvlastni, ze to nenapisou na pidobnem principu, jako je napriklad pushbullet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).