Domů » Bleskovky » THL T6 Pro a THL 4000: Na český trh přicházejí další levné smartphony

THL T6 Pro a THL 4000: Na český trh přicházejí další levné smartphony

Společnost THL dnes pro český trh představila dva cenově dostupné modely pro běžné použití. THL T6 Pro ve svém těle ukrývá osmijádrový procesor MediaTek MT6592 s taktem 1,4 GHz a operační paměť 1 GB. Na zadní straně je umístěn fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů, na té přední pak kamerka s rozlišením 2,1 megapixelů. O zobrazování se stará pětipalcový HD IPS displej s jemností 294 ppi. Výbavu uzavírá 8GB interní úložiště, slot na microSD kartu, podpora USB ORG, GPS, Wi-Fi a 1900mAh akumulátor.

V případě operačního systému padla volba na Android 4.4 a v budoucnu by se prý měla objevit aktualizace na nejnovější Android 5.0 Lollipop. Doporučená cena telefonu byla stanovena na 3 499 Kč (kde koupit nejlevněji?). Novinku pro vás v redakci začínáme testovat a po Vánocních se můžete těšit na recenzi.

Druhou novinkou je model s označením THL 4000, jehož největším lákadlem je 4000mAh baterie. Telefon lze navíc využít i pro dobíjení okolních zařízení. Hncím motorem se v tomto případě stalo čtyřjádro od MediaTeku s taktem 1,3 GHz (MTK6582M), které doplňuje 1 GB RAM a 8GB interní úložiště. Ani v tomto případě se nezapomnělo na slot na microSD kartu.


THL 4000

Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, přední kamerka disponuje 2Mpx snímačem. O zobrazování se potom stará 4,7″ IPS panel s qHD rozlišením (540 x 960 px). Doporučená koncová cena pro THL 4000 je 3 390 Kč včetně DPH, některé e-shopy jej ale nabízejí ještě levněji. Ani u jednoho z modelů nenajdeme podporu NFC či rychlých dat LTE, potěší ale podpora pro dvě SIM karty.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).