Domů » Bleskovky » The Conduit HD: Akční střílečka pro konzoli NVidia Shield

The Conduit HD: Akční střílečka pro konzoli NVidia Shield

Project Shield je přenosná herní konzole, jež byla poprvé k vidění na veletrhu CES. Pohání ji nový čipset NVidia Tegra 4 a hlavním znakem je výklopná konstrukce, kdy se na jedné polovině nachází analogové ovládací prvky pro hraní a v druhé části se skví pětipalcový displej s HD rozlišením (1280 x 720 px). Operačním systémem se stal Android ve verzi 4.2.1 „Jelly Bean“, což zajišťuje dostatek kvalitních titulů i při pomalu se blížícímu začátku prodeje, jenž nastane v září letošního roku. Jedním z nich je i střílečka The Conduit HD, která byla původně určena pro herní konzoli Nintendo Wii, avšak nedávno se dočkala i konverze na Android, kde získala nálepku „Tegra 3 exclusive“.

Verze pro novější Tegru 4 nabídne vyšší počty polygonů, lepší nasvětlení, kvalitnější textury a více speciálních efektů. Spolu s pokročilým fyzikálním enginem se tak jedná o vcelku kvalitní titul, jenž si své hráče určitě najde. Na samotném Projectu Shield pak hra běží naprosto bez problémů a v kombinaci s pohodlným ovládáním se zážitek z hraní jen prohlubuje. Více pak napoví níže přiložené video a my jen dodáme, že hra je pro zařízení s čipem NVIDIA Tegra 3 k dispozici v Obchodě Play. První dvě mise jsou hratelné bezplatně, za ty další nicméně budete muset obětovat část svých úspor.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. OMG (neregistrovaný)

    Jestli se ta konzole uchytí, tak ja se stanu papezem… :D

  2. Perry (neregistrovaný)

    Taky nějak nevidím potenciál… PS Vita je zářným příkladem a to za ní stojí Sony. Ta má navíc výhodu v tom, že má vlastní studia, která na to dělají hry (Uncharted) plus vychází i AAA hry (NFS, Sly Cooper, AC: LIberation…) a her má přibývat.

    Shield má co.. zatím nic.. akorát Android hry a určitě si nebutu kupovat tohle na nějaké debilní Android hry (Temple run apod), které můžu hrát na mobilu. Pár titulů tam je, co se na to hodí… ale dokud nebudou exluzivity „Shield only“, tak v tom vidím průser. Vychytávky jako stream her z PC jsou také kravina, protože při FUPu je to nepoužitelný, a bez WiFi nebo 3G to stejně nepůjde. Plus i 3G např. při pohybu (auto, MHD) nedosahuje závratné rychlosti, jako když s tím stojím na místě a často jsou tam výpadky úplně.

    A streamovat hry doma.. ehm.. budu ležet na gauči a hrát hry z 1m vzdáleného PC.. no nevím. Navíc to silně závisí jaký budu mít doma UL, což opět při časté nesymterii UL/DL je nepoužitelná věc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).